skautis:jednotka:revizni-komise

Jednotky: Revizní komise

Dostupnost záložky
Tuto záložku mohou zobrazit pouze činovníci v roli revizní komise nebo v roli vedoucí/admin.
Záložka je také dostupná i pro revizní komisi vyšší organizační jednotky.

Záložka Revizní komise slouží k evidenci provedených kontrol revizní komise v jednotlivých letech. Zároveň může být vodítkem pro RK VOJ, jak a s čím metodicky pomáhat revizorům u středisek. Přehlednou a úplnou evidenci jistě využije i vedoucí OJ a jeho zástupce.

Evidence provedených kontrol je pro revizní komise a vedení OJ dobrovolné, záleží na nastavení každé jednotky (střediska, okresu či kraje).

V případě problematických zjištění v průběhu kontroly (vzniklá nebo hrozící škoda, podezření ze spáchání protiprávního jednání) je RK povinna revizní zprávu předat vedoucímu nadřízené OJ. Stejně musí RK postupovat i v případě, že OJ, ani po urgenci, nepodá zprávu o nápravě zjištěných nedostatků, anebo má RK o způsobu provedených náprav pochybnosti.

Jednotky: Revizní komise

Záložka Revizní komise je rozdělena na část s tabulkou oblastí kontrol vycházejících z Revizního řádu Junáka a na část pro doplnění příslušných příloh.

Potřebujete-li něco zkonzultovat se členy revizní komise u VOJ, můžete si vyhledat její členy a hlavní kontakty na ně.

• Vyhledejte VOJ podle parametru, který znáte (třeba IČ nebo evidenční číslo).
  • Na informace o jednotce se dostanete proklikem u názvu jednotky.
  • Na záložce Obsazení funkcí naleznete i členy revizní komise (pokud záložku nevidíte, najděte si ji přes menu Další záložky).
  • K hlavním kontaktům na osobu RK se dostanete proklikem u osoby.

Tabulka oblastí kontrol jednotky

CHYTRÁ TABULKA vyjmenovává oblasti kontrol vycházejí z Revizního řádu Junáka. Pracovní skupina tyto oblasti identifikovala jako ty nejčastější oblasti kontrol u jednotek (středisek). Výčet obsahuje následující oblasti:

• vedení účetnictví,
  • zpracování účetní závěrky a vložení výkazů ve skautISu,
  • plnění daňových povinností,
  • hospodaření se smluvně vázanými prostředky,
  • tvorba a čerpání rozpočtu,
  • zpráva o hospodaření
  • hospodaření velkých akcí,
  • provedení inventarizace,
  • pojištění,
  • rozhodnutí a vyhlášky OJ,
  • kontrola nadřízené OJ.

Tento výčet není a nikdy ani nebude úplný, a to díky tomu, že jednotky mohou mít svá specifika. Pokud tedy revizní komise kontrolovala také oblast, která není obsažena v tabulce kontrol, pak má možnost tyto kontroly doplnit do vlastního volného řádku.

Pokud RK v daném roce kontrolu příslušné oblasti u OJ provedla (bez ohledu na výsledek kontroly), tak zedituje příslušnou položku.

Před úpravou tabulky zkontrolujte, zda údaje vyplňujete pro správný rok - vyberte příslušný rok v seznamu nad tabulkou.

Daný rok bude v seznamu k dispozici pouze tehdy, pokud v daném roce alespoň jednou záložku „Revizní komise“ otevřete. Pokud potřebujete vyplnit zprávu pro rok, který v seznamu není, kontaktujte podporu.

Revizní komise: Přidání oblasti kontroly

1. Přidání nové oblasti kontroly

• V záhlaví tabulky stiskněte tlačítko .
    Toto tlačítko se typicky nachází v posledním sloupci tabulky. Pokud ho nevidíte, stiskněte pravé tlačítko myši na záhlaví a sloupec přidejte přes menu Výběr sloupců.
  • Vyplňte název a popis oblasti kontroly.
  • Změny uložte stisknutím tlačítka v zápatí tabulky.

Revizní komise: Provedení kontroly

2. Provedení kontroly (editace položky)

• U položky, u které byla kontrola provedena, stiskněte tlačítko .
  • Zaškrtněte checkbox ve sloupci Kontrola provedena.
  • Změny uložte stisknutím tlačítka v zápatí tabulky.
  • Po uložení se u dané položky přidá časová značka zápisu ve sloupci Zadal.

Revizní zpráva

Revizní komise: Revizní zpráva

Pro zaznamenání výsledků kontroly je možnost vložit revizní zprávu v části Přílohy v sekci Revizní zpráva.

Revizní zprávu vkládá vedoucí OJ nebo po předchozím souhlasu RK. Revizní zpráva by měla být vždy vkládána jako celek, tedy i s případnými vyjádřeními OJ a zpětné reakce RK. Vložená zpráva je viditelná nadřízeným organizačním jednotkám a jejich revizním komisím.

• Pomocí tlačítka Procházet v sekci Revizní zpráva vyberte příslušný soubor.
    Pokud je provedeno kontrol více, vložte všechny zprávy v jednom ZIP balíku. Vložení souboru je dobrovolné.
    Povolenými příponami souborů jsou .jpg, .jpeg, .zip, .pdf.
  • Počkejte, až se soubor celý načte.
  • Uložte soubor revizní zprávy pomocí tlačítka Uložit.
    Ukládání souborů můžete zrušit pomocí tlačítka Storno.

Zpráva o provedené kontrole nadřízenou jednotkou

Revizní komise: Zpráva o provedené kontrole nadřízenou jednotkou

V sekci Zpráva o provedené kontrole nadřízenou jednotkou v části Přílohy můžete vložit revizní zprávu o provedené kontrole nadřízenou organizační jednotkou.

• Pomocí tlačítka Procházet v sekci Zpráva o provedené kontrole nadřízenou jednotkou vyberte příslušný soubor.
    Povolenými příponami souborů jsou .jpg, .jpeg, .zip, .pdf.
  • Počkejte, až se soubor celý načte.
  • Uložte soubor o provedené kontrole pomocí tlačítka Uložit.
    Ukládání souborů můžete zrušit pomocí tlačítka Storno.
skautis/jednotka/revizni-komise.txt · Poslední úprava: 05.02.2024 19:34 autor: Veronika Cupalová - Veve