skautis:jednotka:aktualizace-udaju

Členové: Aktualizace údajů osob

Nechce se vám číst? »»
Jak na e-přihlášky ve skautISu (tipy, Q&A)

Aktualizace údajů osob slouží pro doplnění a revizi osobních údajů současných mladších členů přímo jejich rodiči.

Dospělý člen (18+) má povinost si údaje o své osobě aktualizovat sám, aktualizace údajů pro něj nebude dostupná.

Aktualizaci údajů provedete na záložce Členové pomocí tlačítka Aktualizace údajů osob.

Podmínkou pro zaslání žádosti je uvedený alespoň jeden kontakt na rodiče/zákonného zástupce. Pokud nebude u dané osoby vyplněn žádný kontakt, nebude možné tuto osobu vybrat, tzn. nebude zobrazen checkbox .

Členové: Aktualizace údajů

» CHYTRÁ TABULKA «
Přizpůsobte si vzhled tabulky Aktualizace údajů osob podle svých potřeb dle postupu v článku Ovládání skautISu: Chytrá tabulka.

Při zpracování žádostí o aktualizaci údajů se řiďte stavem dané žádosti.

Jak postupovat při aktualizaci údajů

1. Na záložce Členové stiskněte tlačítko Aktualizace údajů osob.

2. Zobrazí se seznam členů, kterým může být zaslána žádost o aktualizaci údajů, tzn. mladším 18 let.

3. Vyberte osoby, u kterých potřebujete aktualizovat údaje a stiskněte tlačítko Požádat o aktualizaci údajů.
    Vybrat půjdou pouze ty osoby, které mají uveden alespoň jeden kontakt na rodiče/zákonného zástupce.

4. V dalším kroku odešlete žádosti jednotlivým rodičům/zákonným zástupcům:
    • Na stránce se vám zobrazí seznam vybraných osob.
    • Zadejte text, který se rodiči/zákonnému zástupci zobrazí v rozesílané zprávě.
    • Stiskněte tlačítko Odeslat výzvu k aktualizaci údajů.
    • Stav žádosti bude: .

5. Rodiči/zákonnému zástupci přijde zpráva s jedinečným odkazem, jehož pomocí se dostane na stránku pro aktualizaci údajů (bez nutnosti přihlášení, stránka je anonymní).
    E-mail má platnost 14 dní, po tomto termínu již nebude odkaz na aktualizaci údajů funkční.
    E-mail přijde každému rodiči/zákonnému zástupci, kterého má daná osoba uvedeného na záložce Rodiče.

6. Rodič vyplní všechny potřebné údaje a žádost odešle.
    Stav žádosti bude: .
    Pokud rodič žádost otevře, ale nepotvrdí údaje, bude stav žádosti .

Přehled možných stavů

Barva Stav Význam
ČernáNeodeslánomusí se poslat žádost
ČervenáČekážádost odeslána, čekáme na vyplnění od rodičů
OranžováNedokončenojiž rodič otevřel odkaz ale nepotvrdil dole údaje
ModráProvedeny změnyčeká na schválení od oddílu
ZelenáDokončenozměny provedeny

Odeslání žádosti

1. Zobrazí se mi seznam vybraných osob
  2. Zadám text, který se zobrazí v rozeslané zprávě
  3. Odeslat výzvu k aktualizaci údajů

Vzheld zprávy

• Tato zpráva přijde rodiči, který klikne na odkaz a ten ho přesměruje na stránku, kde po zadání
    • Příjmení
    • Data narození
    • Konec rodného čísla
  • Je přesměrová na informace, které o dítěti má.

Ověření totožnosti a přístup k osobě

• Zde dochází k ověření totožnosti člena
  • Všechny ověřované údaje slouží pro přesné odlišení osby. Například sourozenců.

Aktualizace údajů

1. Po všech ověřeních dochází k samotné kontrole a aktualizaci údajů
  2. Rodiče mohou všechno editovat
  3. Na konci je třeba aby potvrdili: 'Potvrzuji vše výše uvedené'