skautis:exporty

Exporty

V levém hlavním menu vyberte: Exporty » Osoby

Systém skautIS nabízí spoustu možností exportů - ovšem vždy záleží, v jaké roli chcete export provádět. Pokud jste vedoucí střediska, můžete exportovat data ze střediska. Pokud máte roli krajskou, můžete si vyexportovat celý kraj. Vždy zvažte, jaké údaje exportujete a k čemu je opravdu potřebujete.

1. Vygenerování exportu ze šablony

Na záložce Exporty / seznamy můžete zadat generování nového exportu podle připravených šablon.

Postup:

1. Vyberte požadovanou šablonu z rolovací nabídky. Pokud vám obecné šablony nevyhovují, lze si vytvořit vlastní (buď z kopie stávající šablony nebo vytvořit úplně novou).

2. Vyberte jednotky, ze kterých se mají exportovat data. Primárně se nastaví ta jednotka, ke které má vaše současná role oprávnění.

Pokud chcete generovat data pouze z podřízených jednotek, pak tuto hlavní jednotku smažte tlačítkem Smazat.

Poté přidejte konkrétní podřízené jednotky vyhledáním přes dalekohled a tlačítkem Přidat. Přepínač Včetně podřízených jednotek určuje, zda se data exportují pouze z vybrané jednotky anebo i ze všech jejích podřízených.

Pokud chcete provést export dat pouze ze své podřízené jednotky, ke které máte roli Vedoucí/admin, pak se do této konkrétní role přepněte a nemusíte pak jednotku ručně vybírat v exportu.
V roli Oddíl: vedoucí/admin navíc budete mít přístup k údajům z přihlášek.

3. Vyberte, jaký má být výsledný formát vašeho exportu:

a) Uložte export do počítače ve formátu editovatelné tabulky XLSX pomocí tlačítka Export do XLSX.

b) Uložte export do počítače ve formátu PDF souboru pomocí tlačítka Export do PDF.

2. Vytvoření/editace šablony

Vytvoření - nová/kopie Editace vlastní šablony Smazání šablony

2.1 Název nové šablony

v bloku Šablona exportu osob

2.2 Omezení prohledávaných záznamů (řádky exportu)

2.2.1 Omezení na konkrétní jednotku/y

2.2.2 Členství

2.2.3 Registrace

2.2.3.1 Export pouze za konkrétní rok

Pokud potřebujete exportovat pouze jeden rok nebo jeden druh členství, je zapotřebí omezit volbu na přesné zadání.

2.2.4 Výchovné kategorie

2.2.5 Kvalifikace

2.2.6 Funkce

2.3 Zobrazované údaje o osobách (sloupce exportu)

Volitelný vzhled výsledného exportu

2.3.1 Jméno osoby

2.3.2 Další údaje osoby

2.3.3 Adresa

2.3.4 Zdravotní údaje

2.3.5 Údaje k ubytování

2.3.6 Kvalifikace

2.3.7 Funkce

2.3.8 Členství

2.3.9 Časopisy

2.3.10 Kontakty

2.3.11 Rodiče

2.3.12 Přihláška

Přihláška osoby se řadí do kategorie velmi citlivých údajů. Vzhledem k tomu, že jsou v organizaci střediska různé velikosti, je přístup k přihláškám omezen pouze na osobu s rolí Oddíl: vedoucí/admin - tedy osobu, která má k členům nejblíž a potřebuje s údaji v přihlášce pracovat (aby nedocházelo k střediskovým velkoexportům).
V této kategorii jsou i souhlasy vyžadované GDPR, a proto při exportu těchto údajů ze střediska se vám výsledek nezobrazí a uvidíte pouze —.

2.3.13 Ostatní

skautis/exporty.1690982526.txt.gz · Poslední úprava: 02.08.2023 13:22 autor: Veronika Cupalová - Veve