Nápověda

skautské on-line projekty

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


dalsi-projekty

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
dalsi-projekty [03.09.2017 16:57]
jerrysohn
dalsi-projekty [02.05.2018 14:53] (aktuální)
Řádek 11: Řádek 11:
  
 Jestliže hledáš téma pro svou ročníkovou,​ semestrální či snad bakalářskou či diplomovou práci, možná najdeš zajímavé téma právě zde. Pokud se rozhodneš do nějakého z témat vrhnout, kontaktuj nás na [[mailto:​registrace@skaut.cz|registrace@skaut.cz]],​ abychom se mohli domluvit na podrobnostech. Když se ti projekt povede úspěšně realizovat, zajistíš si nehynoucí slávu a hlavně jistotu stovek či tisíců spokojených skautských uživatelů ;-) Jestliže hledáš téma pro svou ročníkovou,​ semestrální či snad bakalářskou či diplomovou práci, možná najdeš zajímavé téma právě zde. Pokud se rozhodneš do nějakého z témat vrhnout, kontaktuj nás na [[mailto:​registrace@skaut.cz|registrace@skaut.cz]],​ abychom se mohli domluvit na podrobnostech. Když se ti projekt povede úspěšně realizovat, zajistíš si nehynoucí slávu a hlavně jistotu stovek či tisíců spokojených skautských uživatelů ;-)
 +
 +
 +==== 1) Skautský rezervační systém - systém pro vzdělávací či republikové akce ====
 +
 +Stav: <faicon fa fa-play-circle fa-green>​ <color #​008000>​projekt běží</​color>​ | <faicon fa fa-user-plus fa-blue> <color #​0000ff>​**hledáme další lidi do týmu**</​color>​
 +
 +Webový systém, který slouží jak k prezentaci akce, tak k registraci účastníků a hlavně volbě jejich individuálních harmonogramů programů na dané akci. V této chvíli je již systém funkční a používaný (využívá ho například Helpdesk, Poradní skála, Mikulášský seminář, Elixír apod.), ale chceme systém dále rozšiřovat o nové moduly a funkce (např. rozšíření napojení na skautIS, nové funkce v prezentační části, chytřejší mailing, možnost registrace nejen jednotlivců,​ ale i skupin v rámci kontingentu apod.)
 +
 +Použitá technologie:​ PHP, Nette, MySQL, Bootstrap, HTML/​JavaScript,​ komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby)
 +
 +Zdrojové kódy a další zadání: https://​github.com/​skaut/​srs
 +
 +
 +==== 2) Skautské závody ====
 +
 +Stav: <faicon fa fa-play-circle fa-green>​ <color #​008000>​projekt běží</​color>​ | <faicon fa fa-user-plus fa-blue> <color #​0000ff>​**hledáme další lidi do týmu**</​color>​
 +
 +Web pro skautské závody (Svojsíkův závod a Závod vlčat a světlušek),​ který slouží pro správu jednotlivých kol od základních,​ přes krajská až po republikové kolo. V této chvíli je již systém funkční a používaný (poprvé pro SZ2017 a nyní se chystá ZvAS2018), ale rádi bychom posílili realizační tým a do systému přidávali další funkce, které pořadatelům i závodícím přinesou nové možnosti (např. rozšířený a chytřejší mailing, rozšíření napojení na skautIS, další možnosti pro správce jednotlivých kol apod.)
 +
 +Použitá technologie:​ PHP, Nette, MySQL, Bootstrap, HTML/​JavaScript,​ komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby)
 +
 +Zdrojové kódy a další zadání: https://​github.com/​skaut/​zavody
 +
 +
 +==== 3) Nová on-line technická podpora (web) ====
 +
 +Stav: <faicon fa fa-play-circle fa-green>​ <color #​008000>​projekt byl zahájen</​color>​
 +
 +Rádi bychom nahradili dnes používaný (a již dost zastaralý a složitý) webový systém pro technickou podporu, který běží na https://​is.skaut.cz/​podpora. Cílem projektu by bylo vytvořit z pohledu uživatelů velmi jednoduchý a pohodlný systém pro zadávání požadavků a hlášení chyb; z pohledu správců by měl systém umět základní třízení požadavků,​ přepínání stavu ticketů, odpovídání na dotazy pomocí komentářů.
 +
 +Základní požadavky by byly přibližně:​
 +  * přihlašování přes skautIS
 +  * snadné založení nového požadavku (název, text, volitelně přiložení souboru)
 +  * možnost vyhledávání,​ komentování a hlasování uživateli u požadavků
 +  * odpovídání na požadavky + přepínání stavu správci (např. nový, řeší se, doplnit, uzavřeno, zrušeno)
 +  * přiřazení požadavku nějakému ze správců k řešení
 +  * mailové notifikace o nových požadavcích a změnách v nich
 + 
 +Nadstavbové funkce:
 +  * automatické zakládání nových požadavků na základě e-mailu poslaného na konkrétní mailovou adresu
 +
 +Použitá technologie:​ PHP, MySQL, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby)
 +
 +
 +==== 4) Nová on-line technická podpora (mobilní aplikace) ====
 +
 +Stav: <faicon fa fa-pause-circle fa-orange>​ <color #​ffa500>​čeká na realizaci</​color>​ | <faicon fa fa-user fa-blue> <color #​0000ff>​**hledá se zájemce**</​color>​
 +
 +
 +V návaznosti na novou on-line technickou podporu by bylo skvělé vytvořit i mobilní aplikace, které by uživatelé mohli používat k zadávání a prohledávání požadavků. Měla by vzniknout aplikace pro Android, iOS a případně i Windows 10 (UWP - desktop i mobil).
 +
 +Použitá technologie:​ Android, iOS, případně Windows 10 UWP
 +
 +
 +==== 5) Nový skautDISK - šifrované úložiště ====
 +
 +Stav: <faicon fa fa-pause-circle fa-orange>​ <color #​ffa500>​čeká na realizaci</​color>​ | <faicon fa fa-user fa-blue> <color #​0000ff>​**hledáme zájemce**</​color>​
 +
 +Chtěli bychom nahradit již zastaralou (a dnes již méně používanou) službu pro bezpečné předávání malých i velkých souborů, která je na skautdisk.cz. Nově bychom chtěli, aby systém zajišťoval kompletně šifrovaný přenos i ukládání dat. Jako diskové úložiště by pak bylo vhodné používat skautský Google disk, na který by aplikace byla napojena. Aplikace by se dala používat s přihlášením přes skautIS (pro nahrávání souborů) a pro stahování souborů jedinečné odkazy zasílané mailem, případně přehledovou stránku uživatele po jeho přihlášení na web přes skautIS.
 +
 +Použitá technologie:​ PHP, MySQL, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby), komunikace s Google disk API, šifrování souborů
 +
 +
 +==== 6) Mapa kluboven a náborů na weby oddílů ====
 +
 +Stav: <faicon fa fa-pause-circle fa-orange>​ <color #​ffa500>​čeká na realizaci</​color>​ | <faicon fa fa-user fa-blue> <color #​0000ff>​**hledáme zájemce**</​color>​
 +
 +Chtěli bychom vytvořit jednoduchou mapu s vyznačenými klubovnami a zobrazovat v nich informace o oddílech, které zde mají schůzky. Mapa by navíc uměla vyhledávat nebližší klubovny v okolí zadaného místa a filtrovat i podle věku a pohlaví nabíraných nováčků. Řešení by mělo využívat mapové podklady z API Mapy.cz nebo mapy.google.com. Pro získávání dat by byly volány webové služby našeho informačního systému skautIS (XML/WSDL). V základu by mělo být možné vložit mapu na libovolný web pomocí iframe. ​
 +
 +Možné rozšíření do budoucna: Případně by bylo skvělé vytvořit i Wordpress plugin, který by umožnil vložit mapu s potřebným nastavením do webů běžících na Wordpressu.
 +
 +Použitá technologie:​ PHP, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby), komunikace s mapovým API (Mapy.cz nebo mapy.google.com)
 +
 +
 +
 +
 +==== 7) Pluginy pro Wordpress ====
 +
 +Skautské oddílové weby a weby akcí velmi využívají Wordpress, pro který již nabízíme několik pluginů (např. přihlašování přes skautIS). Kromě toho bychom ale rádi rozšířili nabídku i o další pluginy.
 +
 +Přehled zadání různých pluginů: https://​jobs.skaut.cz/​Ad/​Ad.aspx?​ID_Subcategory=63&​ID_Category=38
  
  
dalsi-projekty.1504457823.txt.gz · Poslední úprava: 02.05.2018 14:41 (upraveno mimo DokuWiki)