Nápověda

skautské on-line projekty

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


dalsi-projekty

Další projekty - zapoj se do tvorby

Pokud tě oblast ICT zajímá a máš chuť posílit náš tým, nebo hledáš zajímavé téma pro svou školní či absolventskou práci, mrkni níže do seznamu, co nabízíme za možná témata k realizaci. A jestli tě hned něco nezaujalo, ale máš vlastní nápad, neboj se nám ozvat s vlastním nápadem a třeba s tím něco společně vymyslíme.

Běžící projekty na skautském Githubu

Inspiraci i přehled existujících projektů, včetně zdrojových kódů a možnosti zapojit se do realizačních týmů, najdeš na skautském Githubu.

Nová témata k případné realizaci

Jestliže hledáš téma pro svou ročníkovou, semestrální či snad bakalářskou či diplomovou práci, možná najdeš zajímavé téma právě zde. Pokud se rozhodneš do nějakého z témat vrhnout, kontaktuj nás na registrace@skaut.cz, abychom se mohli domluvit na podrobnostech. Když se ti projekt povede úspěšně realizovat, zajistíš si nehynoucí slávu a hlavně jistotu stovek či tisíců spokojených skautských uživatelů ;-)

1) Skautský rezervační systém - systém pro vzdělávací či republikové akce

Stav: projekt běží | hledáme další lidi do týmu

Webový systém, který slouží jak k prezentaci akce, tak k registraci účastníků a hlavně volbě jejich individuálních harmonogramů programů na dané akci. V této chvíli je již systém funkční a používaný (využívá ho například Helpdesk, Poradní skála, Mikulášský seminář, Elixír apod.), ale chceme systém dále rozšiřovat o nové moduly a funkce (např. rozšíření napojení na skautIS, nové funkce v prezentační části, chytřejší mailing, možnost registrace nejen jednotlivců, ale i skupin v rámci kontingentu apod.)

Použitá technologie: PHP, Nette, MySQL, Bootstrap, HTML/JavaScript, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby)

Zdrojové kódy a další zadání: https://github.com/skaut/srs

2) Skautské závody

Stav: projekt běží | hledáme další lidi do týmu

Web pro skautské závody (Svojsíkův závod a Závod vlčat a světlušek), který slouží pro správu jednotlivých kol od základních, přes krajská až po republikové kolo. V této chvíli je již systém funkční a používaný (poprvé pro SZ2017 a nyní se chystá ZvAS2018), ale rádi bychom posílili realizační tým a do systému přidávali další funkce, které pořadatelům i závodícím přinesou nové možnosti (např. rozšířený a chytřejší mailing, rozšíření napojení na skautIS, další možnosti pro správce jednotlivých kol apod.)

Použitá technologie: PHP, Nette, MySQL, Bootstrap, HTML/JavaScript, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby)

Zdrojové kódy a další zadání: https://github.com/skaut/zavody

3) Nová on-line technická podpora (web)

Stav: projekt byl zahájen

Rádi bychom nahradili dnes používaný (a již dost zastaralý a složitý) webový systém pro technickou podporu, který běží na https://is.skaut.cz/podpora. Cílem projektu by bylo vytvořit z pohledu uživatelů velmi jednoduchý a pohodlný systém pro zadávání požadavků a hlášení chyb; z pohledu správců by měl systém umět základní třízení požadavků, přepínání stavu ticketů, odpovídání na dotazy pomocí komentářů.

Základní požadavky by byly přibližně:

  • přihlašování přes skautIS
  • snadné založení nového požadavku (název, text, volitelně přiložení souboru)
  • možnost vyhledávání, komentování a hlasování uživateli u požadavků
  • odpovídání na požadavky + přepínání stavu správci (např. nový, řeší se, doplnit, uzavřeno, zrušeno)
  • přiřazení požadavku nějakému ze správců k řešení
  • mailové notifikace o nových požadavcích a změnách v nich

Nadstavbové funkce:

  • automatické zakládání nových požadavků na základě e-mailu poslaného na konkrétní mailovou adresu

Použitá technologie: PHP, MySQL, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby)

4) Nová on-line technická podpora (mobilní aplikace)

Stav: čeká na realizaci | hledá se zájemce

V návaznosti na novou on-line technickou podporu by bylo skvělé vytvořit i mobilní aplikace, které by uživatelé mohli používat k zadávání a prohledávání požadavků. Měla by vzniknout aplikace pro Android, iOS a případně i Windows 10 (UWP - desktop i mobil).

Použitá technologie: Android, iOS, případně Windows 10 UWP

5) Nový skautDISK - šifrované úložiště

Stav: čeká na realizaci | hledáme zájemce

Chtěli bychom nahradit již zastaralou (a dnes již méně používanou) službu pro bezpečné předávání malých i velkých souborů, která je na skautdisk.cz. Nově bychom chtěli, aby systém zajišťoval kompletně šifrovaný přenos i ukládání dat. Jako diskové úložiště by pak bylo vhodné používat skautský Google disk, na který by aplikace byla napojena. Aplikace by se dala používat s přihlášením přes skautIS (pro nahrávání souborů) a pro stahování souborů jedinečné odkazy zasílané mailem, případně přehledovou stránku uživatele po jeho přihlášení na web přes skautIS.

Použitá technologie: PHP, MySQL, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby), komunikace s Google disk API, šifrování souborů

6) Mapa kluboven a náborů na weby oddílů

Stav: čeká na realizaci | hledáme zájemce

Chtěli bychom vytvořit jednoduchou mapu s vyznačenými klubovnami a zobrazovat v nich informace o oddílech, které zde mají schůzky. Mapa by navíc uměla vyhledávat nebližší klubovny v okolí zadaného místa a filtrovat i podle věku a pohlaví nabíraných nováčků. Řešení by mělo využívat mapové podklady z API Mapy.cz nebo mapy.google.com. Pro získávání dat by byly volány webové služby našeho informačního systému skautIS (XML/WSDL). V základu by mělo být možné vložit mapu na libovolný web pomocí iframe.

Možné rozšíření do budoucna: Případně by bylo skvělé vytvořit i Wordpress plugin, který by umožnil vložit mapu s potřebným nastavením do webů běžících na Wordpressu.

Použitá technologie: PHP, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby), komunikace s mapovým API (Mapy.cz nebo mapy.google.com)

7) Pluginy pro Wordpress

Skautské oddílové weby a weby akcí velmi využívají Wordpress, pro který již nabízíme několik pluginů (např. přihlašování přes skautIS). Kromě toho bychom ale rádi rozšířili nabídku i o další pluginy.

Přehled zadání různých pluginů: https://jobs.skaut.cz/Ad/Ad.aspx?ID_Subcategory=63&ID_Category=38

dalsi-projekty.txt · Poslední úprava: 02.05.2018 14:53 (upraveno mimo DokuWiki)