Plugin pro WordPress

Návod pro verzi: 1.1.28

Plugin řeší propojení skautISu a WordPressu. Umí zajistit přihlašování, registraci, skrývání obsahu. https://cs.wordpress.org/plugins/skautis-integration/ - Tady můžete plugin stáhnout.

1. Stažení pluginu

2. Získání APP ID

Proces získání APP ID je popsán na samostatné stránce.

3. Základní nastavení

Na tuto stránku hned po aktivaci pluginu odkazuje info zpráva. Pokud APP ID ještě nemáte, mějte plugin deaktivovaný. Hned po aktivaci se v přihlašovacím formuláři zobrazí „Přihlásit se přes skautIS“ a uživatelé by mohli být zmatení.

Vygenerované APP ID musíte zadat do správného políčka. V našem případě se generuje rovnou APP ID do ostrého skautISu. Zadáte ho a dole v nabídce vyberete „Produkční“ a kliknete na „Uložit změny“

4. Moduly

Plugin obsahuje čtyři moduly. Modul přihlašování je základní, nedá se vypnout a je popsán níže. Ostatní moduly se dají jednotlivě vypnout a zapnout. Moduly mají vlastní stránky s podrobným nastavením.

5. Správa pravidel

Správa pravidel je koncipovaná ve známém duchu správy stránek nebo příspěvků. Vidíte, jak se pravidlo jmenuje, kdo a kdy ho vytvořil a naposledy upravil. Veškeré změny v pravidlech se ukládají v historii verzí, podobně jako u stránek.

Vytvořená pravidla se poté nabídnou k výběru v modulu registrace, u nastavování viditelnosti obsahu a v nastavování shortcode.

Pokud chcete vytvořit nové pravilo, klikněte na „Přidat pravidlo“

1. Typ členství - Vyberte z výběru typy členství, které budou mít přístup. (stačí kliknout do pole a zobrazí se vám výběr) Místo „je ve výběru“ můžete vybrat „není ve výběru“ a tím pro vybrané typy členství omezit přístup. Dále je potřeba vybrat jednotku, ke které se typ členství vztahuje - viz popis Evidenční číslo jednotky níže.

2. Role - Vyberte z výběru role, které budou mít přístup. (stačí kliknout do pole a zobrazí se vám výběr) Místo „je ve výběru“ můžete vybrat „není ve výběru“ a tím pro vybrané role omezit přístup. Dále je potřeba vybrat jednotku, ke které se role vztahují - viz popis Evidenční číslo jednotky níže.

3. Funkce - Vyberte z výběru funkce, které budou mít přístup. (stačí kliknout do pole a zobrazí se vám výběr) Místo „je ve výběru“ můžete vybrat „není ve výběru“ a tím pro vybrané funkce omezit přístup. Dále je potřeba vybrat jednotku, ke které se funkce vztahují - viz popis Evidenční číslo jednotky níže.

4. Kvalifikace - Vyberte z výběru kvalifikace, které budou mít přístup. (stačí kliknout do pole a zobrazí se vám výběr) Může jich být klidně více. Dále je potřeba přidal další pravidlo „A zároveň“. V našem případě „Typ členství“ v nějaké jednotce. Doporučujeme vybrat začíná na, přeci jen lidé s určitou kvalifikací jsou spíše v jednotkách pod střediskem. Takto jasně specifikujete, z kterých jednotek lidé spadají.

Pokud vyberete jen kvalifikaci z výběru, bude to fungovat obecně pro všechny osoby s touto kvalifikací v celém skautISu.

Evidenční číslo jednotky Můžete zadat buď celé evidenční číslo (můžete i v celém formátu s tečkami a pomlčkami) jakékoliv úrovně (ústředí, kraje, okresu, střediska, oddílu, družiny, …). Přepnutím z „je rovno“ na „začíná na“ na „je jakékoliv“ můžete podmínku rozšířit i na podřízené jednotky, jelikož jejich evidenční číslo začíná evidenčním číslem nadřízené jednotky.
Příklad: okres Brno-město má evidenční číslo 622. Volbou začíná na: 622, zahrnete do splnění podmínky i všechna střediska, oddíly, družiny, … okresu.

Speciální možností je podmínka „Všichni bez omezení“. (Musíte zaškrtnout „ANO“) Jak už je z názvu patrné, tuto podmínku splní všichni uživatelé. Výběrem pravidla s touto podmínkou v modulu registrace tak umožníte přihlášení všem lidem, co mají PROPOJENÝ účet ve skautISu. Aby bylo ověřené, že to jsou skauti. Jak je psáno v poznámce, nepřidávejte k tomuto pravidlu už žádné další podmínky. Jsou zbytečné, tato podmínka bude splněna u každého uživatele skautISu.

O přiřazování WordPress úrovní se dozvíte více na stránce modulu Registrace.

Jak by pravidlo mělo vypadat

Jak by pravidlo NEmělo vypadat

6. Správa Uživatelů

Zde uvidíte všechny členy, ke kterým máte ze své role práva. Vidíte jestli jsou uživatelé propojeni nebo nepropojeni. Propojení uživatele lze zrušit - stačí kliknout na „Odpojit“.

Pokud chcete nějakého člena propojit s již existujícím WordPress účtem - stačí kliknout na „Propojit“ a objeví se vám následující dialog.

Jsou tam dvě možnosti.

7. Přihlašování

Následující volba je spíše pro správce webů, kteří si hrají s vlastními šablonami a chtějí si vytvořit vlastní přihlašovací stránku do skautISu na libovolné adrese, nebo widget pro přihlášení. Tedy ve zkratce…

Časté dotazy

Vytvoří registrace lokální účet ve WordPressu?

Ano, při registraci se vytvoří lokální účet. V případě výpadku skautISu se tedy dá do WordPressu stále přihlásit.

Jaké jsou moje přihlašovací údaje?

Přihlašovací jméno je stejné jako ve skautISu. Plugin si přebírá jméno a příjmení, přezdívku a e-mail ze skautISu. Heslo vygeneruje náhodně, můžete si ho hned po registraci změnit. A nebo, v případě problémů, si nechat vygenerovat odkaz pro změnu hesla.
Při propojení již existujících WordPress účtů se skautISem nedojde ke změně jejich přihlašovacích ani jiných údajů. Vše zůstane původní.

Mám nějaký problém, kam ho mám napsat?

Nejlépe na podporu pluginu přímo na WordPress.org, nebo na On-line podporu.

Mám nápad na novou funkci, kam to mám napsat?

Nápady na nové funkce nejlépe na GitHub a nebo přímo na e-mail Kalicha kalich@skaut.cz