Nápověda

skautské on-line projekty

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


skautis:snemy:budouci

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
skautis:snemy:budouci [25.06.2019 13:58] – změna obrázků David Tureček - Daveskautis:snemy:budouci [27.08.2019 10:51] (aktuální) – odstraněno David Tureček - Dave
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Založení budoucího sněmu ====== 
  
-Založit sněm je nutné v roli Vedoucí/administrátor daného střediska – není tedy možné sněm založit v roli vedoucí/administrátor nadřízené jednotky. Pokud je toto nezbytně nutné, přidělte si napřed roli vedoucí/administrátor dané jednotky. Založení se provádí na záložce Akce kliknutím na tlačítko Svolat sněm. 
- 
-{{:skautis:01_snem_zalozeni.png?400|}} 
- 
-Při zakládání sněmu je třeba vyplnit informace o sněmu – datum a čas zahájení a ukončení (pozor, je třeba vyplnit všechny údaje) a místo konání – tyto údaje je později možné změnit. Místo konání je možné vybrat z mapy. Tlačítkem Zobrazit mapu se automaticky vyhledá zadané místo konání, tlačítkem Uložit polohu zkopírujete souřadnice z mapy do formuláře sněmu. 
- 
-{{:skautis:02_snem_svolani.png?600|}} 
- 
- 
-Zároveň si vybíráte, zda jde o sněm řádný, nebo mimořádný. U mimořádného sněmu je pak ještě třeba zaškrtnout, které funkce na něm budou voleny. U řádného sněmu jsou automaticky vybrány všechny funkce (řádný sněm má pravomoc úplné volby). Po stisknutí tlačítka Uložit se zobrazí základní údaje o sněmu. 
- 
-{{:skautis:04__snem_zakladni_udaje.png?400|}} 
- 
-Založením sněmu se rozešle e-mailové upozornění všem jeho delegátům. Zároveň se všem delegátům založí ve skautISu role Účastník sněmu. Tato role umožňuje například zobrazit určité údaje o kandidátech, ke kterým by běžný uživatel normálně neměl přístup. Přejděte na záložku Kandidátní komise a zadejte tři členy, jednoho z nich označte jako předsedu.  
- 
-{{:skautis:07_snem_kandidatni_komise.png?400|}} 
- 
-V současné době je to hlavně pro přesnost, předseda nemá ve skautISu žádné zvláštní pravomoce. Po zadání kandidátní komise máte možnost rozeslat delegátům upozornění, že komise byla ustavena. Je to proto, že při zakládání sněmu nemusí být komise ustavena. 
- 
-{{:skautis:08_snem_clen_kk.png?400|}} 
- 
-Tímto je sněm založen, oznámen na všechna potřebná místa (delegáti, zástupce nadřízené VOJ) a je možné kandidovat na volené funkce.  
- 
-===== Kandidatura – vlastní prostřednictvím skautISu ===== 
- 
-Na funkce volené na sněmu je možné kandidovat prostřednictvím skautISu. V přehledu daného sněmu (Akce - Přehled sněmu - daný sněm) vyberte záložku Volené funkce. 
- 
-{{:skautis:snemy:08_snem.jpg|}} 
- 
-Kliknutím na odkaz kandidovat se dostanete na formulář kandidatury na danou funkci. Ten je třeba vyplnit – červeně vyznačená pole jsou povinná. Výběr kandidáta je dostupný pouze v roli Účastník sněmu, pokud jste člen kandidátní komise, nebo v roli Vedoucí/administrátor jednotky. 
- 
-{{:skautis:snemy:09_snem.jpg|}} 
- 
-V případě kandidatury na „párovou“ funkci (vůdce střediska/zástupce vůdce střediska) je třeba také zadat, s kým kandidujete. To ale zadává až ten druhý v pořadí, který kandidaturu podává. Ten si pak vybírá z již zadaných kandidátů na odpovídající funkci, kteří nejsou spojení s jiným kandidátem. Pokud jeho spolukandidát na seznamu není, vybere možnost „sám“. Spojení dvojic probíhá až při zadání druhého z dvojice. Pokud zástupce kandiduje ve více dvojicích s různými vůdci střediska, musí kandidaturu podat víckrát - protože může (měl by) mít rozdílný program. 
- 
-{{:skautis:snemy:10_snem.jpg|}} 
- 
-Je možné zvolit, které údaje se mají zveřejnit - kontaktní, kvalifikace, a údaje o funkcích. V kontaktních informacích jsou předem zvolené Hlavní telefon a Hlavní e-mail, ostatní údaje lze zaškrtnutím patřičného pole přidat. U kvalifikací a funkcí jsou předem zvolené všechny záznamy, odškrtnutím patřičného pole je možné je nezveřejnit. 
- 
-{{:skautis:snemy:11_snem.jpg|}} 
- 
-Na konci je třeba zaškrtnout dvě (případně tři) pole prohlášení – o pravdivosti údajů, o občanské bezúhonnosti a případně o nespolupráci s StB. Tato prohlášení pak bude potřeba podepsat na písemné zprávě kandidátní komise – nejpozději na sněmu. 
- 
-{{:skautis:snemy:12_snem.jpg|}} 
- 
-Kliknutím na tlačítko Uložit se kandidatura uloží.  
-POZOR – kandidatura se hned nezobrazí na záložce Kandidáti, protože je třeba, aby ji napřed schválila kandidátní komise.  
- 
-===== Práce kandidátní komise (zadávání kandidátů, schvalování kandidátů) ===== 
- 
-Členové kandidátní komise mohou do skautISu zadávat kandidatury všech členů, nejen sami sebe. Je třeba pracovat v roli Účastník sněmu.  
- 
-Obecně je zadávání stejné jako [[budouci#kandidatura-vlastni-prostrednictvim-skautisu|vlastní kandidatura prostřednictvím skautISu]], s tím rozdílem, že člen kandidátní komise, který pracuje v roli Účastník sněmu může vyhledat kandidáta mezi všemi dospělými členy dané jednotky. 
- 
-Na záložce Akce prostřednictvím volby kandidatura zobrazíte seznam funkcí, na které je možné kandidovat. Po kliknutí na odkaz Kandidovat se zobrazí formulář kandidatury. Na tom může člen kandidátní komise prostřednictvím vyhledávacího pole zadat jakéhokoli člena. Červená pole jsou povinná. Na konci je třeba zaškrtnout dvě (případně tři) pole prohlášení – o pravdivosti údajů, o občanské bezúhonnosti a případně o nespolupráci s StB. Kliknutím na tlačítko Uložit se kandidatura uloží. POZOR – kandidatura se hned nezobrazí na záložce Kandidáti, protože je třeba ji napřed schválit. Tato prohlášení pak bude potřeba podepsat na písemné zprávě kandidátní komise – nejpozději na sněmu. 
- 
-==== Schvalování kandidátů ==== 
- 
-Členům kandidátní komise se na záložce Kandidáti zobrazují dvě tabulky – Ke schválení a Schválený. 
- 
-{{:skautis:snemy:13_snem.jpg|}} 
- 
-Kandidatury čekající na schválení je třeba zobrazit a pomocí tlačítek na konci kandidatury schválit nebo zamítnout.  
- 
-{{:skautis:snemy:14_snem.jpg|}} 
- 
-Při zamítnutí kandidatury je nutné zadat důvod. Kandidatury duplicitní nebo nesmyslné (podané omylem na jinou funkci apod.) je třeba zamítnout s daným důvodem. 
- 
-{{:skautis:snemy:15_snem.jpg|}} 
- 
-Po schválení/zamítnutí kandidatury zůstává zobrazena tato kandidatura, ale změní se tlačítka na jejím konci. Pro návrat do aktuálního seznamu kandidátů klikněte na tlačítko Zpět. 
- 
-{{:skautis:snemy:16_snem.jpg|}} 
- 
-Teprve po schválení jsou kandidáti zveřejněni na záložce Kandidáti. 
- 
-{{:skautis:snemy:17_snem.jpg|}} 
- 
-Pro úspěšné uzavření sněmu není možné mít žádné kandidáty čekající na schválení – tj. je třeba všechny kandidáty buď schválit, nebo zamítnout. Schválením/zamítnutím kandidátů končí práce kandidátní komise. 
- 
-===== Vlastní sněm, zadání výsledků ===== 
- 
-V roli Vedoucí/administrátor střediska je možné stáhnout dokumenty přímo pro daný sněm – tj. prezenční listinu, předvyplněnou zprávu kandidátní komise (Kandidátní listina), volební lístky apod. Dále je možné stáhnout šablony všech dokumentů – zápisu, zprávy volební komise, protokolu o volbách apod. Tyto dokumenty NEJSOU povinné, nicméně údaje v nich uvedené ano. Obzvláště zápis ze sněmu je velmi důležitý, protože to je jediný uznávaný doklad o zvolení do funkce. 
- 
-{{:skautis:snemy:18_snem.jpg|}} 
- 
-Po sněmu je pak potřeba zadat výsledky. Na kartě volby je třeba zadat u každého kandidáta počet hlasů, které získal. Ty se zadávají pro každou volenou funkci zvlášť - výběr v rozbalovacím menu je potřeba potvrdit tlačítke Zobrazit kandidáty. Stisknutím tlačítka zadat se zobrazí textové pole, do kterého zadáte počet získaných hlasů. Pro funkce volené ve dvojicích stačí zadat výsledek u jednoho z kandidátů dané dvojice, ke druhému se doplní automaticky stejný výsledek. Pole zda byl zvolen označuje, který z kandidátů byl do funkce skutečně zvolen - tj. získal ji. Jde hlavně o členy střediskových rad, kterých může mít každé středisko jiný počet. Tímto polem se tedy označuje, kdo z kandidátů je členem rady. Ostatní funkce jsou většinou unikátní, nebo jinak definované (např. delegáti ostatních sněmů prostřednictvím kvóty), a systém je dovede dopočítat sám. 
- 
-{{:skautis:snemy:19_snem.jpg|}} 
- 
-Tlačítkem Uložit se pak přesunete na dalšího kandidáta. V případě rovnosti hlasů je možné šipkami upravit pořadí (o tom rozhoduje sněm svým usnesením).  
- 
-{{:skautis:snemy:20_snem.jpg|}} 
- 
-Po nahrání zápisu (na kartě Základní údaje) je možné sněm uzavřít. Proto je nutné splnit všechny tyto podmínky: 
-  * pracovat v roli vedoucí/administrátor střediska 
-  * všichni kandidáti musí být schválení (nebo zamítnutí) a musí mít zadaný výsledek volby (tj. i nulu – 0) 
-  * musí být vložený zápis ze sněmu. 
- 
-{{:skautis:snemy:21_snem.jpg|}} 
- 
-<WRAP center round important 80%> 
-**Delegáti na sněmy VOJ a na VSJ se generují (budou generovat) na základě kvóty zadané při založení sněmu VOJ (VSJ), ale pouze po uzavření sněmu! Neuzavřené sněmy jako by se nekonaly a delegáti na nich zvolení nebudou ve skautISu zahrnuti mezi delegáty sněmů VOJ (VSJ)!** 
-</WRAP> 
- 
- 
-Sněm je sice možné znovuotevřít, ale pouze v případě nutnosti. Delegáti na sněmy VOJ a VSJ se totiž přiřazují k okamžiku uzavření sněmu. V případě jeho znovuotevření tedy dojde ke zrušení přiřazených delegátů a k opětovnému přiřazení při uzavření sněmu. To už může být odlišné od toho původního. 
- 
-Pokud jste to již nezadali jinak, klikněte na tlačítko Přidělit funkce – tím dojde k automatické výměně činovníků v seznamu funkcí. 

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki