skautis:jednotka:nemovitosti:nemovitost-web

Nemovitosti: Zobrazení nemovitosti v Databázi základen

Na stránce momentálně pracujeme, informace nejsou úplné.

Databáze základen a kluboven zobrazuje zveřejněné nemovitosti a základny jednotek. Slouží oddílům k hledání dostupného ubytování na výpravy a další akce.

Informace o jednotlivých nemovitostech se do Databáze základen načítají ze skautISu. Jaké údaje a jak je ve skautISu na záložce Nemovitosti a základny vyplnit, aby vaše nemovitost byla v Databázi základen co nejlépe prezentována, si ukážeme v tomto článku.

Základní údaje v seznamu nemovitostí

Nemovitosti můžete vyhledat pomocí předpřipravaných filtrů, nebo si je zobrazit kliknutím na příslušné ikony na mapě.

Zobrazí se následující náhled základních informací dané nemovitosti. Všechny údaje naleznete na záložce Nemovitosti a základny u příslušné jednotky (středisko, oddíl).

Databáze základen: Náhled nemovitosti

Jak je to ve skautISu?

SkautIS: Nemovitosti: Údaje k půjčování SkautIS: Nemovitosti: Detail užívání

1. Název nemovitosti

• sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Údaje k půjčování → sekce Údaje způsobu užitíNázev
  • Název zadejte výstižně, aby bylo na první pohled zřejmé, o jakou nemovitost se jedná. Nezadávejte názvy např. „Klubovna“, „Základna“ apod., z těchto názvů není poznat, kde se nemovitost nachází, případně jaké středisko (oddíl) má nemovitost v užívání.

2. Informace o obsazenosti

• Informace se zobrazuje na základě:
    • Zadaného rezervačního systému ve skautISu nebo externího kalendáře,
      sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Údaje k půjčování → sekce Údaje způsobu užitíPovolit rezervační systém ve skautISu? nebo Externí adresa kalendáře obsazenosti.
    • Zadaného termínu ve vyhledávání nemovitosti v databázi základen.
  • Možné hodnoty obsazenosti:
    • Neznámá obsazenost - ve skautISu není povolen rezervační systém ani externí kalendář.
    • Nic - je-li povolen rezervační systém a nehledáte nemovitost na konkrétní termín, nebude zde zapsána žádná informace o obsazenosti.
    • Volno
    • Částečně obsazeno
    • Obsazeno

3. Způsob užití

• Objekt může být využíván jako Klubovna, Základna, Tábořiště, Vzdělávací centrum, Ubytování nebo Sklad.
  • Způsob užití se vyplňuje pouze při založení užívání nemovitosti, nelze jej dodatečně změnit.
    sekce Objekty užívané jednotkou → tlačítko Přidat užíváníTyp užití.

4. Kapacita

• sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Údaje k půjčování → sekce Údaje o nemovitostiKapacita.

5. Dodatečná informace ke kapacitě

• sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Údaje k půjčování → sekce Údaje o nemovitostiPoznámka ke kapacitě.

6. Cena za půjčení

• Zde se zobrazuje:
    • Cena za osobu (objekt) za noc
    • Celková cena - zobrazí se v případě, že jste ve vyhledávání zadali kapacitu a termín.
  • sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Detail užívání → sekce Cena za půjčeníCena účtována za a Cena.

Detail nemovitosti

Databáze základen: Detail nemovitosti

Jak vypadá detail vámi vyhledané nemovitosti, která má ve skautISu vyplněné všechny potřebné údaje? Podívejte se na obrázek.

Protože detail nemovitosti obsahuje velké množství informací, rozdělíme tuto stránku pro lepší přehlednost na jednotlivé části, které si v následujících kapitolách podrobněji popíšeme.

Rezervace a obsazenost - Cena

Lokalita - Kontakty a správce

Databáze základen: Detail nemovitosti: Lokalita a kontakty

Jak je to ve skautISu?

SkautIS: Nemovitosti: Soubor nemovitostí SkautIS: Nemovitosti: Údaje k půjčování

1. Lokalita

• Lokalita se na rozdíl od většiny údajů načítá ze souboru nemovitostí, v detailu nemovitosti je tato informace pouze zobrazen, není možné ji změnit.
    • Adresa : sekce Vlastněné či spravované soubory nemovitostí → odkaz s názvem souboru nemovitostí → záložka Soubor nemovitostí → sekce Základní údajeAdresa.
    • GPS souřadnice : sekce Vlastněné či spravované soubory nemovitostí → odkaz s názvem souboru nemovitostí → záložka Soubor nemovitostí → sekce Základní údajeGPS.

2. Kontaktní osoba

• sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Údaje k půjčování → sekce KontaktyKontaktní osoba.

3. E-mail

• sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Údaje k půjčování → sekce KontaktyKontaktní email.

4. Telefon

• sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Údaje k půjčování → sekce KontaktyKontaktní telefon.

5. Webové stránky nemovitosti

• sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Údaje k půjčování → sekce KontaktyWeb.

6. Poznámka ke kontaktům

• sekce Objekty užívané jednotkou → odkaz Detail užívání u dané nemovitosti → záložka Údaje k půjčování → sekce KontaktyPoznámka ke kontaktům.

Kapacita a vybavenost - Podmínky základny

Další údaje - Fotogalerie

skautis/jednotka/nemovitosti/nemovitost-web.1621978251.txt.gz · Poslední úprava: 25.05.2021 21:30 autor: Jindřiška Voltrová