skautis:design-a-prizpusobeni:nastaveni-roli-uzivatele

Nastavení rolí uživatele

Uživatel pracující ve skautISu typicky pracuje v nějaké roli, která ho opravňuje k různým činnostem v systému. Pokud má uživatel více rolí, musí se mezi nimi přepínat, aby se dostal k některým funkcím skautISu právě v závislosti na dané roli.

Jestliže má uživatel ve skautISu rolí více, může si sám nastavit, které role chce zobrazovat v menu skautISu (a mít je tak stále rychle k dispozici), může zvolit v jakém pořadí se budou role v menu zobrazovat a také může nastavit vlastní barvy pro jednotlivé role (což pomůže k snazší identifikaci, v jaké roli aktuálně uživatel pracuje - barva je rychleji rozpoznatelná, než čtení názvu uživatelské role).

Jak se dostat k nastavení rolí uživatele

V menu skautISu stačí kdykoli kliknout na jméno přihlášeného uživatele, tím se rozbalí možnosti pro „práci s uživatelem“ a zde zvolit možnost Nastavení mých rolí.

Možnosti nastavení uživatelských rolí

Každý uživatel si může dle své potřeby nastavit, které role používá a chce je mít zobrazené či skryté (přepínání pomocí klikání na tlačítko s okem); může si určit pořadí v jakém se mu budou zobrazovat (stačí roli chytit myší a přetáhnout na novou pozici); a také poznat tu správnou roli nejen dle názvu, ale i podle barvy, kterou si může libovolně měnit (výběr barvy).

skautis/design-a-prizpusobeni/nastaveni-roli-uzivatele.1525272793.txt.gz · Poslední úprava: 02.05.2018 14:53 autor: 127.0.0.1