lebeda:smtp

SMTP

Aktuálně je SMTP pouze doporučeno ne vyžadováno. Odesílám emailů přes SMTP snižujete že emaily budou označeny za spam.

Pro odesílání emailů z vašeho webu je potřeba nastavit na Lebedě v administraci SMTP email a heslo. Pomocí této dvojice lze pak odesílat emaily.

SMTP lze využít poskytované Lebedou nebo i od jiného poskytovatele emailu (Gmail, seznam.cz, apod.)

Údaje pro SMTP poskytované Lebedou

• Host: localhost
  • Username: nastavíte si přihlašovací údaje v administraci na Lebedě
  • Password: nastavíte si přihlašovací údaje v administraci na Lebedě

Pro odesílání emailů přes Gmail nebo přes skautský email u společnosti Google je třeba povolit přístup méně zabezpečeným aplikacím viz. Google nápověda.

Posílání emailů bez autentifikace pomocí PHP funkce mail() bude zakázáno (v plánu během roku 2017), aby zavirované weby nemohli rozesílat miliony spamových emailů.

Odkazy

lebeda/smtp.1640300109.txt.gz · Poslední úprava: 23.12.2021 22:55 autor: Samuel Knushi - Sympatickej Sam