lebeda:smtp

SMTP

Aktuálně je SMTP pouze doporučeno ne vyžadováno. Odesílám e-mailů přes SMTP snižujete že e-maily budou označeny za spam.

Pro odesílání e-mailů z vašeho webu je potřeba nastavit na Lebedě v administraci SMTP e-mail a heslo. Pomocí této dvojice lze pak odesílat e-maily.

SMTP lze využít poskytované Lebedou nebo i od jiného poskytovatele e-mailu (Gmail, seznam.cz, apod.)

Údaje pro SMTP poskytované Lebedou

• Host: localhost
  • Username: nastavíte si přihlašovací údaje v administraci na Lebedě
  • Password: nastavíte si přihlašovací údaje v administraci na Lebedě

Pro odesílání e-mailů přes Gmail nebo přes skautský e-mail u společnosti Google je třeba povolit přístup méně zabezpečeným aplikacím viz. Google nápověda.

Posílání e-mailů bez autentifikace pomocí PHP funkce mail() bude zakázáno (v plánu během roku 2017), aby zavirované weby nemohli rozesílat miliony spamových e-mailů.

Odkazy

lebeda/smtp.txt · Poslední úprava: 07.09.2023 08:52 autor: Michal Janata - Kalich