google:disk-google:stream-for-google-disk

Drive File Stream (Streamování souborů z disku)

Ilustrace: virtuální Google Drive File StreamGoogle vypustil do světla další super aplikaci Drive File Stream (v českém překladu Streamování souborů z disku).

Stažení a instalace aplikace

Tento nový synchronizační nástroj pro váš skautský Google disk jednoduše můžete získat pomocí odkazu přímo ve webovém Google disku (https://drive.google.com). Zde stačí kliknout na ikonu „Nastavení“ a následně už „Stáhnout Streamování z Disku“. Aplikace je dostupná pro Windows a Mac.

Stažení Streamování z Disku

Jakmile aplikaci nainstalujete, zobrazí se vám (ve Windows) v oznamovací části vedle hodin. Odtud můžete zobrazit nastavení, přejít do složek Google disku ve vašem lokálním počítači (vznikne celý nový virtuální disk) a také zde uvidíte veškerou aktivitu disku - prováděnou synchronizaci souborů a složek.

Informace o stavu synchronizace

Používání aplikace a nastavení dostupnosti on-line či off-line

Google Drive File Stream v počítači vytvoří „virtuální“ další disk (typicky označený „G:“) a na něm máte dostupné všechny složky a soubory, které máte uloženy na svém Google disku, ale také v rámci vašich Týmových disků. Velkou výhodou je, že u jednotlivých složek si můžete nastavit, zda je chcete mít dostupné jen on-line (nezabírají místo, ale pro práci musíte být on-line), nebo je chcete mít uložené i lokálně (zabírají místo ve vašem počítači, ale máte je dostupné i bez připojení na internet).

Jestli je soubor dostupný z on-line úložiště nebo i lokálně poznáte podle ikony „obláčku“ u složek a souborů.

Ukázka: nastavení online a offline dostupnosti z Google disku

google/disk-google/stream-for-google-disk.1525272786.txt.gz · Poslední úprava: 02.05.2018 14:53 autor: 127.0.0.1