dobryweb:cs-skaut-google-drive-gallery:cs-ziskani-google-aplikace

Získání Google aplikace

Návod pro verzi: 2.2.3

1. Přihlásíte se tím Google účtem, na kterém máte fotky pro web na stránce https://console.developers.google.com/

2. V horní liště kliknete na „Select a project“.

3. Objeví se dialogové okno. Klikněte na tlačítko „NEW PROJECT“.

4. Objeví se stránka „New Project“. Tam vyplňte jméno projektu (něco smysluplného, třeba „Web galerie“) a stiskněte „Create“. Tak později snadno určíte, co je to za projekt.

5. V horní liště kliknete na „Select a project“ a vyberete svůj projekt.

6. V levém menu kliknete na „Library“, tím se vám otevře stránka se všemi API, co se dají povolit.

7. Najdete dlaždici Google Drive API a kliknete na ní.

8. V nastavení API kliknete na „ENABLE“ a počkáte až se stránka znovu načte a API bude povoleno.

9. V levém menu se překliknete na záložku „Credentials

10. Otevřete druhou záložku „OAuth consent screen“. Tam je potřeba vyplnit alespoň pole „Product name shown to users“. Další jsou už dobrovolná.

11. Po uložení se automaticky vrátíte na první záložku „Credentials“ Uprostřed stránky kliknete na modré tlačítko „Create credentials“ a vyberete „OAuth client ID

12. V druhém kroku je potřeba zadat pár věcí.

• Application type: Web application
  • Authorized JavaScript origins: Najdete na svém webu na stránce „Google Disk galerie → Základní nastavení“ (za adresu svého webu dejte /wp-admin/admin.php?page=sgdg_basic)
  • Authorized redirect URIs: Najdete na svém webu na stránce „Google Disk galerie → Základní nastavení“ (za adresu svého webu dejte /wp-admin/admin.php?page=sgdg_basic)

A pak kliknete na „Create

13. Zobrazí se vám dialogové okno, kde bude Here is your client ID a Here is your client secret to musíte překopírovat na web na stránku Google Disk galerie → Základní nastavení (/wp-admin/admin.php?page=sgdg_basic) do kolonek pro to určených.

14. Kliknete na „Uložit změny“ a pak na „Udělit oprávnění“. Přesměruje vás to na stránku, kde se přihlásíte přes účet u kterého jste tu Google aplikaci vytvořili. Vše potvrdíte a na konci procesu vás to vrátí zpět na web.

Pokud vše proběhne v pořádku, budou všechna pole v kroku 1 šedá.

dobryweb/cs-skaut-google-drive-gallery/cs-ziskani-google-aplikace.1533740276.txt.gz · Poslední úprava: 08.08.2018 14:57 autor: Marek Dědič - Mlha