dobryweb:cs-skaut-google-drive-gallery:cs-ziskani-google-aplikace

Získání Google aplikace

Návod pro verzi: 2.13.9

1. Přihlásíte se tím Google účtem, na kterém máte fotky pro web na stránce https://console.cloud.google.com/

2. V horní liště kliknete na „Select a project“.

3. Objeví se dialogové okno. Klikněte na tlačítko „NEW PROJECT“.

4. Objeví se stránka „New Project“. Tam vyplňte jméno projektu (něco smysluplného, třeba „Web galerie“) a stiskněte „Create“. Tak později snadno určíte, co je to za projekt.

5. V horní liště kliknete na „Select a project“ a vyberete svůj projekt.

6. V levém menu kliknete na „Library“, tím se vám otevře stránka se všemi API, co se dají povolit.

7. Najdete dlaždici Google Drive API a kliknete na ní.

8. V nastavení API kliknete na „ENABLE“ a počkáte až se stránka znovu načte a API bude povoleno.

9. V levém menu se překliknete na záložku „Credentials

10. Klikněte na tlačítko „CONFIGURE CONSENT SCREEN“.

11. V User type vyberte „External“ a klikněte na „CREATE“. Do „App name“ napište název aplikace (uvidíte pouze vy). Do „User support email“ napište váš e-mail (nikde se nebude používat). Poté ještě sjeďte dolů do sekce „Authorized domains“ a napište zde všechny odkazy které vidíte na svém webu na stránce „Google Disk galerie → Základní nastavení“. Nakonec v „Developer contact information“ vyplňte do pole „Email adresses“ opět e-mail. Poté už jen klikněte na „SAVE AND CONTINUE

12. Po uložení se automaticky vrátíte na první záložku „Credentials“ Uprostřed stránky kliknete na modré tlačítko „Create credentials“ a vyberete „OAuth client ID

13. V druhém kroku je potřeba zadat pár věcí.

• Application type: Web application
  • Authorized redirect URIs: Najdete na svém webu na stránce „Google Disk galerie → Základní nastavení“.

A pak kliknete na „Create

14. Zobrazí se vám dialogové okno, kde bude Here is your client ID a Here is your client secret to musíte překopírovat na web na stránku Google Disk galerie → Základní nastavení (/wp-admin/admin.php?page=sgdg_basic) do kolonek pro to určených.

15. Kliknete na „Uložit změny“ a pak na „Udělit oprávnění“. Přesměruje vás to na stránku, kde se přihlásíte přes účet u kterého jste tu Google aplikaci vytvořili. Vše potvrdíte a na konci procesu vás to vrátí zpět na web.

Pokud vše proběhne v pořádku, budou všechna pole v kroku 1 šedá.

dobryweb/cs-skaut-google-drive-gallery/cs-ziskani-google-aplikace.txt · Poslední úprava: 04.03.2024 18:09 autor: Michal Janata - Kalich