dobryweb:cs-skaut-google-drive-gallery:cs-pokrocile-nastaveni

Pokročilé nastavení

Návod pro verzi: 2.5.0

Plugin umožňuje změnit řadu detailů týkajících se vzhledu a chování galerií. Toto nastavení najdete v administraci v „Google Disk galerie → Pokročilé nastavení“.

Nastavení mřížky obrázků

Nastavení týkající se přehledu položek v galerii.

• Výška řádků galerie: Nastavuje výšku sloupců galerie. Tato výška je jen přibližná, galerie sloupce roztahuje tak, aby byly pěkně zarovnané.
  • Mezery mezi položkami: Nastavuje množství prazdného prostoru okolo položek galerie (v pixelech). Při hodnotě 0 na sebe budou obrázky těsně přiléhat.
  • Velikost názvů složek: Nastavuje velikost názvu šložek v galerii. Může být libovolná CSS velikost, včetně jednotek (px, %, em, rem).
  • Počty položek ve složkách: Zobrazuje text „3 složky, 42 obrázků“ pod názvem složek. Pokud se vám často stává, že galerie překročí limit dotazů, zkuste vypnout toto nastavení.
  • Řazení obrázků: Kontroluje pořadí obrázků v galerii. Časem se rozumí čas poslední úpravy obrázku.
  • Řazení složek: Složky jsou v galerii vždy navrchu před obrázky. Toto nastavení kontroluje jejich pořadí.

Nastavení prezentace obrázků

Nastavení týkající se detailu obrázku.

• Velikost obrázků: Kontroluje maximální velikost obrázků v prezentaci. Vysoké hodnoty mohou způsobit pomalejší načítání obrázků.
  • Rychlost animací: Nastavuje délku trvání animací prezentace (otevření, zavření, posun).
  • Navigační šipky: Zobrazuje šipky „doleva“ a „doprava“ pro procházení galerie. Klávesy šipek fungují vždy nezávisle na tomto nastavení.
  • Zavírací tlačítko: Zobrazuje tlačítko zavření prezentace v pravém horním rohu. Klávesa Escape funguje vždy nezávisle na tomto nastavení.
  • Obrázky ve smyčce: Pokud je zaškrtnuto, navigací za poslední obrázek se galerie vrátí na první obrázek (a naopak).
  • Indikátor aktivity: Zobrazuje indikátor aktivity, když se načítá obrázek k zobrazení.
dobryweb/cs-skaut-google-drive-gallery/cs-pokrocile-nastaveni.txt · Poslední úprava: 20.12.2018 08:27 autor: Michal Janata - Kalich