srs:instalace

Instalace

Požadavky

Systém pro svůj běh vyžaduje:

• PHP 8.1
  • MySQL 8.0 nebo vyšší

Systém je primárně optimalizován pro instalaci na server pro jednotky Junáka (Lebeda).

Instalace systému

Od ledna 2024 poskytujeme Skautský rezervační systém skautským akcím jako službu, kterou kompletně nainstalujeme, udržujeme aktuální a poskytujeme podporu na základě e-mailové žádosti na srs@skaut.cz.
V e-mailu prosím uveďte název akce a pořádající jednotku, termín akce a odhadovaný počet účastníků pro rychlé odbavení žádosti a přípravy serveru. Přidejte informaci o adrese budoucí instalace - nabízíme variantu v podobě subdomény cokoliv.skauting.cz či na vlastní doméně pomocí směrování DNS záznamů.

Instalační návod (neaktuální):

1. stáhněte si archív srs.zip z GitHub a rozbalte jej
  2. v souboru app/config/config.local.neon nastavte připojení k databázi a skautISu
    • budete potřebovat skautIS Application ID. Pokud jím ještě nedisponujete, tak zažádejte o přidělení na on-line podpoře
      • URL po přihlášení: <URL aplikace>/login
      • URL po odhlášení: <URL aplikace>/logout
      • systém potřebuje tato oprávnění
    • pro testování s testovacím skautIS změňte test:false na test:true
    • v sekci mail je možné nakonfigurovat vlastní SMTP server pro rozesílání e-mailů. Podrobné informace k nastavení jsou v dokumentaci Nette.
    • pokud budete v konfiguračním souboru provádět změny po nahrání na server bude pravděpodobně nutné poté vymazat obsah adresáře temp/cache
    • pro server Lebeda by měla správná konfigurace vypadat přibližně takto:
      app/config/local.neon

siteKey: "<recaptcha-site-key>"
          secretKey: "<recaptcha-secret-key>"
  3. nahrajte obsah na server pomocí FTP klienta
    • na serveru Lebeda nahrajte obsah přímo do kořenového adresáře účtu
    • pokud na Vašem hostingu není adresář www, tak bude nutné v kořenovém adresáři vytvořit soubor .htaccess s tímto obsahem:
      .htaccess
          RewriteEngine On
          RewriteCond %{REQUEST_URI} |^/www/
          RewwriteRule ^(.")$ /www/$1 [QSA]
  4. nastavte práva pro zápis (777) pro následující adresáře: backup, temp, log, www/files a www/webtemp
        chmod -R 777 backup
        chmod -R 777 temp
        chmod -R 777 log
        chmod -R 777 www/files
        chmod -R 777 www/webtemp
  5. pro automatické párování plateb, odhlašování nezaplacených účastníků a rozesílání upomínek je třeba nastavit cron - kontaktujte prosím podporu SRS
  6. otevřete stránku ve webovém prohlížeči, spustí se instalační průvodce. Podle pokynů průvodce vytvoříte tabulky v databázi a nastavíte administrátora systému

Po dokončení instalačního průvodce a přihlášení do administrace věnujte zvýšenou pozornost sekci Nastavení

Úprava grafiky

Předpokládá se, že pro každý seminář bude nasazena unikátní grafika webové prezentace. Webová prezentace po instalaci disponuje pouze jednoduchou grafikou pro účely prezentace systému. Následuje stručný návod, jak nasadit vlastní grafiku na webovou prezentaci.

CSS styly webové prezentace jsou rozděleny do dvou souborů - layout.css a style.css (nacházejí se ve složce www/css/web).

layout.css

V souboru layout.css je definováno rozmístění funkčních prvků na stránce. Layout.css využívá kaskádové styly knihovny Bootstrap v4.

Obsah tohoto souboru neupravujte, případné změny se neprojeví.

style.css

Soubor style.css je určený pro vlastní kaskádové styly.

Pro umístění obrázků souvisejících s grafikou webové prezentace je určen adresář www/img.

Pokročilé úpravy

V případě potřeby lze upravit HTML webové prezentace. SRS využívá šablonovací systém Latte.

Šablony související s webovou prezentací se nacházejí v adresářích app/WebModule/presenters/templates a app/WebModule/components/templates. V šablonách je dostupná funkcionalita knihoven jQuery a jQuery UI.

srs/instalace.txt · Poslední úprava: 11.01.2024 12:41 autor: Veronika Cupalová - Veve