skautis:prihlaseni

Přihlášení do skautISu i na jiné weby

Aby mohl kdokoli používat skautIS, musí mít svůj uživatelský účet, kterým se pak do systému přihlašuje. Ovšem skautIS nabízí možnost využít toto přihlášení nejen pro vstup do informačního systému, ale je možné ho využít na desítky až stovky dalších skautských webů a aplikací. Tedy stačí mít jeden účet a ten využijete na mnoha místech.

ilustrace: přihlášení do skautISu z různých zařízení

Přihlašovací stránka

Ať už se budete přihlašovat do skautISu, nebo vám jiný skautský web nabídne přihlášení přes skautISu, vždy bude přihlašovací stránka vypadat stejně a hlavně se vždy bude nacházet na adrese https://is.skaut.cz/Login/ (pouze různé weby a aplikace budou mít v adrese pak další údaje na konci).

Na zobrazené přihlašovací stránce tedy v prohlížeči uvidíte v adresním řádku správnou adresu skautIS přihlašovací stránky a v nadpisu stránky také uvidíte, do jaké aplikace či webu se přihlašujete. Přihlášení přímo do skautISu se hlásí jako „skautIS web“; přihlášení na Skautskou křižovatku, Teepka či Rovernet hlásí název „Skautské weby“ apod.

přihlašovací stránka skautISu (se všemi informacemi na běžném počítači)

PAMATUJTE: Přihlašovací údaje svého skautIS účtu (jméno a heslo) zadávejte vždy a pouze do přihlašovací stránky zobrazené na adrese https://is.skaut.cz/Login a nikdy ne na nějaké jiné!

Přihlašování pomocí dvoufázového ověření

Přihlášení pomocí dvoufázového ověření je snadné.

1. Přejděte na přihlašovací stránku a zadejte uživatelské jméno a heslo stejně jako obvykle.
  2. Poté vás požádáme o provedení druhého kroku ověření, například zadání šestimístného kódu který zadáte z aplikace nebo e-mailu.
  3. Pokud chcete, můžete při zadávání kódu zvolit, že vašemu počítači máme důvěřovat. To znamená, že vás při přihlašování z tohoto počítače nějaký čas již nebudeme žádat o provedení druhého kroku. Při přihlašování z jiného počítače vás však o provedení druhého kroku požádáme.

Nemůžu se přihlásit

• Zkontroluji zda jsem zadal správně opsaný kód z aplikace, vyzkouším opsat opět nový kód pokud uplynulo 30 vteřin
  • Použiji některý osmimístný záložní kód, které jste si nechali vygenerovat při nastavování dvoufázového ověření
  • Nechám si zaslat na e-mail s jednorázovým kódem