skautis:osoba:vyznamenani

Co všechno skautIS umožňuje?

• Uložení schváleného návrhu na vyznamenání ve formátu PDF
  • Udělení vyznamenání „in memoriam“ a vyznamenání nečlenům Junáka
  • Přidání dalších poznámek ke schválenému návrhu

Proč vyznamenání ve skautISu evidovat?

• Nemusíte evidenci krajských vyznamenání vést jinde.
  • U jednotlivých osob jsou patrná všechna jim udělená vyznamenání (chcete-li dotyčného ocenit, vidíte, která vyznamenání již má)
  • skautIS umožňuje do budoucna i sledovat vazby a zodpovědět vám, koho vaše jednotka na která vyznamenání navrhla aj.

Jak přidat krajské vyznamenání?

• Pro zavedení krajských vyznamenání do skautISu je třeba zaslat do Kanceláře ústředí Junáka schválený statut (krajskou vyhlášku) spolu s fotkou (obrázkem) udělované insignie.
  • KÚJ následně zadá statut do spisovny na Skautské křižovatce a přidá nový typ vyznamenání do skautISu. Teprve poté bude možné vybrat příslušný typ vyznamenání a přidělit ho vyznamenanému.

Jak „udělit“ vyznamenání příslušné osobě?

• Najít příslušnou osobu v seznamu osob (omezeno přidělenou rolí – pro udělení vyznamenání na krajské úrovni je třeba mít roli Vedoucího/Administrátora kraje)
  • Kliknout na kartu „VYZNAMENÁNÍ“ a „PŘIDAT“
  • Vyplnit tabulku (viz obrázek), která se objeví – vybrat typ vyznamenání, datum udělení apod.
  • Zdůvodnění udělení je nepovinné, stejně tak můžete nahrát přílohu (např. scan s návrhem na udělení) pokud nechcete zdůvodnění přepisovat
  • Vyznamenání uložit

Proč jsou tam tři navrhovatelé? Pro zadání vyznamenání skautIS zobrazí kolonky Navrhovatel, Navrhovatel - osoba, Navrhovatel - jednotka. Doporučujeme vyplňovat všechny možné, jelikož statuty umožňují různé navrhovatele (jednotlivé osoby, organizační jednotky, ale i např. ústřední orgány):

• pokud je navrhovatelem orgán, vyplňte textové políčko Navrhovatel
  • pokud je navrhovatelem jednotka, dohledejte ji v políčku Navrhovatel - jednotka
  • pokud je navrhovatelem konkrétní osoba, dohledejte ji v políčku Navrhovatel - osoba

Obdobně je možné přidat vyznamenání přímo z hlavní stránky skautISu ihned po přihlášení. Stačí kliknout na kartu „VYZNAMENÁNÍ“, pomocí dalekohledu vyhledat příslušnou osobu a vyplnit podrobnosti o typu a datu vyznamenání.

Závěrem

• Modul vyznamenání ve skautISu neslouží k zadávání historických vyznamenání (ta, která se již nyní neudělují).
  • Modul neslouží k zadávání neformálních ocenění, střediskových vyznamenání a podobných.
  • Vyznamenání udělená ústředními orgány zadává KÚJ zpětně za určité období (většinou hromadně jednou za měsíc až po termínu fyzického udělení vyznamenání)
skautis/osoba/vyznamenani.txt · Poslední úprava: 07.06.2018 08:29 autor: David Tureček - Dave