skautis:nove-verze:4-8

skautIS (verze 4.8.0)

do provozu nasazeno: 18.10.2011 v 16.30 (obsahuje i ImportSFN ver. 1.5.4308.20299)
číslo verze: 4.8.0.20250

Význam ikon v change logu:

nové funkce:

[TR5165], [TR5172] Slovenská jazyková verze (ve skautISu pro SLSK automaticky vybráno, v jiných verzích ikona u loga skautISu) - skautIS nyní obsahuje lokalizaci do slovenštiny (zatím jen částečnou, na překladech všech částí se pracuje) - systém je možné do slovenštiny kdykoliv přepnout, ve slovenské verzi je slověnština zapnuta jako základní verze - pro SLSK verzi navíc systém umožňuje nahradit částky „Kč“ za jinou měnu (tedy „Euro = €“)

[TR4156], [TR4906] Urgence neuhrazených faktur za STS (ústřední admin STS | menu Služby > STS: Ústředí > záložka Faktury > tlačítko Poslat upomínky) - Upomínky ze systému automaticky odcházejí 7, 14 a 21 dní po uplynutí splatnosti faktury. - Po načtení bankovního výpisu a provedení případného ručního spárování plateb, které se nepodařilo automaticky identifikovat, slouží tlačítko k vyhodnocení a odeslání prvních upomínek (lze zadat libovolné datum). - V detailu faktur je nově uváděn počet odeslaných upomínek k dané faktuře a stav poslední upomínky. Taktéž je možné v detailu faktury odeslat ručně jednotlivou upomínku. - Pokud není faktura za STS uhrazena ani po třetí upomínce, může ústředí, v souladu s podmínkami STS, převést fakturu na OJ, která ji musí následně obratem uhradit (automatické převody faktur na OJ zatím nejsou implementovány).

[TR5154], [TR5153] Detailní vyúčtování služeb STS ve vylepšené podobě (každý účastní STS i PO jednotek | v detailu faktury STS > odkaz „Zobrazit vyúčtování“) - Vyúčtování STS na webu umožňuje zobrazit čerpané a do dalšího měsíce převáděné volné minuty (v minutách), přehled základních služeb a jejich cen a detailní výpis užívání služeb. - Tabulky vyúčtování obsahují sloupec „Koncová cena“, který ukazuje konečnou cenu dané služby (včetně započítání DPH, pokud je u dané služby vedeno), tedy částku, kterou skutečně účastník STS platí. - V detailním výpisu je navíc u každého čísla, které je evidováno ve skautISu (čísla v STS, i ta běžně uvedená u osob v kontaktech), uvedeno jméno volané osoby. - Všechny služby, které jsou účtovány s jednotkou času (sekundy), tak se časy zobrazují v pohodlnější variantě v minutách ve formátu „M:SS“.

[TR5084] Propojování uživatelských účtů s osobami s detailními údaji (Vedoucí/administrátor jednotka | Osoba > záložka Účet a role ve skautISu > kontrola a potvrzení propojení účtu) - Na stránce nově vidíte nejen jméno a e-mailovou adresu, ale i adresu bydliště a RČ (které je zvýzarněno). - Vedoucí má jasnější představu o tom, které údaje o osobě chce skutečně ve skautISu zachovat a které smazat. - Pokud se rozhodne použít údaje zadané uživatelem, zobrazí se ještě dotaz, který upozorní na to, že hrozí odstranění některých údajů a uvede kterých. - Tato nová funkce by měla pomoci zamezit přemazávání údajů uživatelů prázdnými či neúplnými informacemi z nově založených uživatelských účtů.

vylepšení:

[TR5167] Při vyplňování formuláře Hodnocení kvality již nedojde k odhlášení uživatele při snaze o uložení při dlouhé nečinnosti.

[TR5105] Přidána webová administrace položek automaticky vkládaných do faktur STS.

[TR5147] Nové filtry hledání ve vystavených fakturách STS (na ústředí) - podle telefonního čísla, osoby i měsíce vydání faktury.

[TR4161] V sekci STS se zobrazuje logo projektu a aktivní odkaz na stránky s informacemi o Skautské telefonní síti.

[TR4985] Při propojení účtu s osobou se již neduplikuje e-mailová adresa, pokud je v účtu i u osoby shodná.

opravy:

[TR5144] Opravena chyba v ústřední administraci změn služeb STS, kdy se zobrazovalo nesmyslné upozornění na nepoužívanou službu.

[TR5143] Pokud byla osobě původně zamítnuta žádost o vstup do STS (či převod prvního čísla), při podávání nové žádosti nyní systém správně pozná, že jde stále o první číslo a nevyžaduje zadání vztahu k vlastníkovi.

[TR5176] V případě, že je vypnutý ve skautISu modul STS, pak se nikde v kontaktech nezobrazuje příznak „STS“ (využívá: SLSK).

[TR4981] Opravena chyba znemožňující zobrazení seznamu táborů, pokud bylo ve filtru „Termín“ vybráno „vše“.

[TR4980] Opravena chyba znemožňující zobrazení všech sněmů, pokud bylo ve filtru „Termín“ zvoleno „vše“.

[TR4155] Opravena chyba v kódování českých znaků při načítání bankovních výpisů s úhradami STS.

[TR5203] Odstraněn problém se schválením změny PO jednotky STS, pokud již osoba neměla roli PO. (nasazeno: 20.10.2011)

[TR5241] Vyřešen problém znemožňující zobrazení log změn osob administrátorům systému. (nasazeno: 27.10.2011)

[TR5256] Omluva a značení všech ukázkových faktur STS za srpen 2011 jako uhrazených. Zamezení odeslání upomínek na ukázkové faktury. (nasazeno: 28.10.2011)

systémové úpravy:

[TR5161] Individuální limity počtu čísel v STS osob lze nyní nastavovat zvlášť pro hlasová a datová čísla.

skautis/nove-verze/4-8.txt · Poslední úprava: 02.05.2018 14:53 autor: 127.0.0.1