skautis:nove-verze:3-8-1

skautIS (verze 3.8.1)

do provozu nasazeno: 28. 02. 2011 v 17:59
číslo verze: 3.7.0.40353

Význam ikon v change logu:

[TR4175] 'Nová podoba hospodářských výkazů' (organizační jednotka - záložka „Hospodářské výkazy“) - při zakládání HV lze označit, zda má jednotka „odložený termín pro podávání daňového přiznání“ a tedy i odložený termín pro zadání HV do skautISu. V takovém případě jednotka HV za předchozí rok založí a označí jej tímto příznakem, následné vyplnění reálnými daty může provést až do odloženého termínu. Všechny ostatní jednotky rovnou HV vyplňují v prvním řádném termínu. - lze zvolit, zda jednotka bude HV vyplňovat s přesností na halíře (tedy tak, jak má data uložena v účetnictví jednotky), nebo jen zaokrouhledně v „tisících Kč“ (jako tomu bylo v loňském roce) - veškerá data se interně ukládají s přesnosí na halíře a mezi pohledy na HV lze přepínat (tlačítko v detailu výkazu „Halíře/Tisíce“) - poslední volba je zapamatována a vidí ji i nadřízená jednotka - nadřízená jednotka může svým jednotkám uložit s jakou přesností mají jednotky HV do skautISu ukládat to pak musí jednotky dodržovat! - nadřízené jednotky v seznamu HV vidí i informaci o tom, že má jednotka „odložený termín“ a jestli má zadán HV v tisících či halířích - editace hospodářských výkazů je opatřena nově řešením, které zajistí, že i při dlouhém vyplňování HV nedojde k odhlášení uživatele ze systému bez uložení editovaných dat!

[TR4176] 'Exporty hospodářských výkazů do PDF a XLSX' (organizační jednotka - záložka „Hospodářské výkazy“, volba požadovaného HV, tlačítko „Export (XLSX)“ nebo „Export (DPF)“) - díky této nové funkci můžete získat všechna uložená data v hospodářských výkazech i v editovatelné podobě Excel (XLSX; lze otevřít i v OpenOffice i Excel 2003, 2007 i 2010) nebo v náhledové podobě PDF

[TR4162] 'Delegáti VSJ mé jednotky' (modul Akce - sněmy - VSJ (sněm ústředí) - karta „Delegáti mé jednotky“) - nově vedoucí/administrátor jednotky, která má své delegáty na VSJ může na této nové kartě (zobrazuje se u VSJ) editovat preference svých delegátů - ze seznamu jednoduše vybere delegáta a tomu pak edituje jednotlivé preference (ubytování, stravování, …) - díky této funkci může delegát údaje změnit sám, případně jej za něj může hromadně upravovat i „vedoucí/administrátor“ jeho jednotky

vylepšení:

[TR4186] Pokud si delegát nějakého sněmu nově založí svůj účet ve skautISu a je mu přiřazen k reálné osobě v registraci, automaticky získá i příslušnou roli účastníka na daném sněmu

[TR4187] U vzdělání a nabídek členů Junáka se nově položky na doplnění dalších údajů již nejmenují neurčitě „poznámka“ a všude jsou doplněny vysvětlující nápovědy (pod ikonami otazníčku)

opravy:

[TR 4180] Opravena chyba, kdy odhlášenému účastníkovi sněmu zůstávala role účastníka (nově mu již nezůstává, stejně tak ji nemají ani náhradníci) a naopak náhradníkovi nebyla přidána.

systémové úpravy:

[TR4180] Byl proveden přepočet a doplnění rolí „účastníka sněmu“ všem osobám, které si nově založily účty ve skautISu a dosud tuto roli neměli přiřazenou, přestože jsou delegáty nějakého sněmu

skautis/nove-verze/3-8-1.txt · Poslední úprava: 02.05.2018 14:53 autor: 127.0.0.1