skautis:nove-verze:2-2

skautIS (verze 2.2)

do provozu nasazeno: 2.6.2010 v 23.30
číslo verze: 2.2.0.25211

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

moje zprávy (menu: Moje > Moje zprávy) - nově se každému uživateli ihned po přihlášení zobrazuje stránka obsahující zprávy, které byly dané osobě zaslány (pokud chcete vidět údaje o své osobě, je nutné v menu kliknout na položku „Moje osoba“) - u zprávy je vidět, zda si ji uživatel již přečetl či nikoliv - momentálně se na této stránce zobrazují jen zprávy poslané přímo uživateli, do budoucna bude stránka zobrazovat i informace o provedených změnách v datech členů oddílů, posledním přihlášení apod. - na záložce nastavení si každý uživatel může sám zvolit, zda chce dostávat zprávy jen ve skautISu, nebo je chce vždy obdržet i e-mailem (do budoucna bude možné zprávy posílat i SMSkou či dalšími informačními kanály)

úprava textu zpráv ve skautISu (systémové nastavení: Administrace > Šablony zpráv) - v souvislosti s novým systémem zasílaných zpráv (IZS = Interní Zpravodajský Systém) mohou administrátoři skautISu upravovat texty zasílaných zpráv - u každé zprávy lze vytvořit libovolný text obsahující systémové hodnoty ze skautISu a vždy lze vytvořit samostanou zprávu pro každý typ média (zpráva ve skautISu, e-mail, SMSka, …)

podrobné nastavování oprávnění vzdálených aplikací (systémové nastavení: Administrace > Externí aplikace) - nově skautIS umožňuje administrátorům velmi podrobně nastavovat oprávnění jednotlivých vzdálených aplikací - každá vzdálená aplikace může mít nastavena buď obecná hromadná oprávnění (např. pro čtení, hledání, editaci, přidávání či mazání dat), a/nebo lze každé nastavit zcela individuální oprávnění umožňující například jen přístup k anonymním webovým službám (např. přístup jen k údajům z veřejného registru OJ) - tato funkce ještě více zvyšuje zabezpečení volání webových služeb z jiných webů a také programátorům dobrovolníkům umožní rychleji vytvářet a testovat „hotová řešení“, která pak mohou využívat různé skautské weby - pozor: všechny anonymní webové služby nyní nově při „anonymním volání“ (tedy bez předání tokenu přihlášeného uživatele ID_Login) vyžadují předání parametru ID_Application (tedy jedinečného ID vzdálené aplikace)

Vylepšení

všechny zprávy zasílané skautISem byly převedeny do jednotného systému IZS

v tabulce i zadávání kvalifikace se již položka „kód funkce“ správně jmenuje „číslo dekretu“

v tabulce se seznamem hospodářských výkazů se již výkazy správně ihned řadí dle roku

v tabulce s přehledem registrací osoby jsou záznamy správně ihned seřazeny dle roku

v detailu jednotky v Registru OJ je již i uveden celkový počet členů jednotky (počet v daném roce registrovaných osob), navíc je u počtu členů uvedeno vysvětlení, které popisuje význam označení jednotlivých věkových kategorií)

Opravy

pokud je u osoby zaškrtnuto, že jde o cizince, nemusí mít uvedeno RČ (ani žádnou jeho část)

při úpravě historické kvalifikace je již správně možné zadat i „platnost do“ jako datum v budoucnosti (stejně jako je to u zadávání klasické kvalifikace)

opravena chyba při zobrazování údajů změn logu jednotky týkající se odevzdané registrace jednotky (výpis již nepadá; volba je přístupná jen administrátorům systému)

pokud je do žádosti o převod osoby uvedeno RČ bez lomítka, vše jž proběhne v pořádku a nedojde k pádu aplikace

v detailu jednotky v Registru OJ se je již správně označena funkce „staturární orgán“

opraveny drobné systémové chyby v řazení dat v tabulkách

opravena chyba ve výpočtu počtu členů - při určování věku na hraničních letech byly chybně započítávány osoby narozené v hraniční den. Nyní je chyba opravena a přehledy počtu členů i v detailu jednotky v Registru OJ jsou již zcela přesné. Chyba byla pouze v zobrazování dat, uložená data ve skautISu jsou a byla v pořádku.

Systémové úpravy

nová webová služba pro zasílání zpráv pomocí IZS (MessageService.asmx)

nová sekce správy textů šablon zpráv (viz novinky)

nová sekce administrace externích aplikací (viz novinky)