skautis:nove-verze:2-1

skautIS (verze 2.1)

do provozu nasazeno: 2.5.2010 v 0.30
číslo verze: 2.1.0.32150

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

registr organizačních jednotek (menu: Jednotky > Registr OJ) - systém umožňuje vyhledávat a přehledně zobrazovat základní údaje o organizačních jednotkách Junáka (v podobném duchu jako je např. obchodní rejstřík firem) - v detailu jednotky se zobrazí oficiální údaje jednotky: - plný název, IČ, sídlo, seznam statutárních orgánů, - kontakty na jednotku (označené jako „zveřejnit“ se zobrazují všem, ostatní jen osobám s příslušným oprávněním) - bankovní účty jednotky - kontaktní osoby (pokud je uvedena) - datum vzniku (a případně zániku) - oficiální počty členů dle poslední odevzdané registrace (rozdělené dle věku členů)

nové uživatelské role - aktivní člen jednotky (rozšířený) (pro všechny typy jednotek, uživatele lze zařadit do této nové role) - role narozdíl od základní role „aktivní člen jednotky“ opravňuje i k prohlížení údajů o časopisech a o hospodářských výkazech jednotky - tuto roli je vhodné dávat osobám, které jsou v jednotce aktivní a ke své práci potřebují mít přístup (pouze ke čtení!) k datům o osobách i jednotkách

registrace nových uživatelů (menu: Přihlášení > Registrace nového uživatele) - nově se při registraci nového uživatele do skautISu uvádí i jméno, příjmení, příp. přezdívka a hlavně e-mail - e-mail je povinný a díky tomu již nebude docházet k problémům v případě, kdy uživatel zapomene heslo a neměl vyplněn e-mail

Vylepšení

nová kontrola registrace zamezující vícenásobnému obsazení funkce vedoucího oddílu (může nastat pouze pokud jsou měněny historické funkce)

zneaktivnění odkazů na již neexistující osoby (které již nejsou členy jednotky) v tabulce odevzdané registrace (aby nedocházelo k zobrazování vhyb)

přidány odkazy vedoucí na jednotlivé osoby v tabulkách jednotky „Objednané časopisy“ a „Nedoručitelné časopisy“

při propojování uživatele s reálnou osobou v registraci se uvedený e-mail uživatele vždy převede k osobě, která bude ve skautISu zachována

při propojování uživatele s reálnou osobou se v případě náhrady údajů v registraci údaji z účtu osoby převedou správně i všechny kontakty na osobu

doplněna kontextová nápověda (ikona otazníků) s informacemi k formátu GPS souřadnic a významu pole „zveřejnit“ v editaci údajů o základnách

Opravy

opravena chyba ve vyhodnocení nároku na časopis zdarma u osob, které byly loni registrováni a letos již nejsou

správné zobrazování tlačítka „Podřízené jednotky“ na stránce hospodářských výkazů středisek

při připojení uživatele k osobě dojde k odstranění „dočasné“ osoby, která již ve skautISu není potřeba

opravena chyba znemožňující požádání o převod osoby, pokud uživatel v průběhu žádání vymaže RČ

Systémové úpravy

opraveny problémy s timeouty při některých velkých výpočetech v databázi (týká se jen úrovně ústředí)

při snaze o odeslání e-mailu na neplatnou adresu již nedochází k pádu aplikace - „e-mail se zahodí“

opraven problém s nemožností modifikovat složení rolí v administraci (změny a odebírání oprávnění v roli)

skautis/nove-verze/2-1.txt · Poslední úprava: 02.05.2018 14:53 autor: 127.0.0.1