skautis:nove-verze:14-1

skautIS (verze 14.1)

do provozu nasazeno: 17.12.2021 v 19:04
číslo verze: 14.1

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

(TR63551) Osoby: Agenda Rodina (rodiče a děti) - Nově byla nahrazena původní záložka „Rodiče“ u osob rozsáhlejší funkčností v podobě nové záložky „Rodina“, kde se nově zobrazují nejen rodiče, ale pokud je daná osoba rodičem nějakého člena, zobrazí se zde i přehled jeho dětí. I nadále je hlavní funkcí stránky možnost přidávat k mladším členů jejich rodiče (zákonné zástupce), ale nově se zde rodičům zobrazí i potomci. Vedoucí, nebo rodič (skaut), tak má snadno možnost zkontrolovat, jestli jsou k němu všechny jeho děti (členové organizace) připojeni.

(TR63551) Osoby: Aktualizace údajů dítěte přímo rodičem - V rámci nové záložky „Rodina“ u své osoby může člen, který je zároveň rodičem nějakého dítěte, které je také členem, si nejen zobrazit seznam svých dětí, ale může také provést aktualizaci jejich údajů (bez ohledu na to, v jaké jednotce dítě je členem). Pomocí tlačítka „Aktualizovat údaje“ v seznamu vlastních dětí se rodič dostane na standardní stránku pro aktualizaci údajů rodičem a může údaje zkontrolovat a aktualizovat. Vedoucímu se pak provedené aktualizace zobrazí ve standardním seznamu „aktualizace údajů“ v rámci seznamu členů jednotky (na stejném místě, odkud může rodičům ze skautISu rozeslat výzvu k provedení aktualizace).

Vylepšení a změny

(TR63870) Registrace - Na stránce pro přidávání osob do registračních kategorií je nastaveno seřazení osob v tabulce dle abecedy (dříve bylo náhodné).

(TR63569) Základny - V editaci nemovitosti a souboru nemovitostí je nově možné nejen nahrát hlavní fotografii (už bylo možné dříve), ale lze si ji také stáhnout v plné kvalitě a případně smazat, pokud už fotografii nechcete zobrazovat.

(TR63508) Uvítací/závěrečné balíčky - V rámci ústřední správy - editace - jednotlivých pruhů uvítacích a závěrečných balíčků se nově používá již nové UI stránky a hlavně v případě vložení přílohy s neexistujícím ID stránka zobrazuje varovné upozornění.

(TR63583) Časopisy - Na stránce „Časopisy“ u jednotek došlo k výraznému zpřehlednění údajů. Byly rozděleny do jednotlivých bloků dle témat a řešených agend, byly lépe popsány a vysvětleny možnosti ohledně přidávání časopis Skauting, který může jednotka navíc přidělit dalším lidem zdarma.

(TR63328) VzA - V seznamu vydávání absolventských listů lesních kurzů a škol se nově zobrazují už jen závazně přijaté osoby (nehrozí tedy omyl, že by bylo požadováno generování pro účastníka, který na akci nebyl přijat).

(TR63768) Osoby - V případě, že dojde k ukončení členství nějaké osoby, jsou s tím nově automaticky ukončeny i všechny uživatelské role v takové jednotce. Na tuto věc je při ukončování členství nejprve osoba upozorněna a po potvrzení dojde k ukončení členství i rolí. Stejně tak jsou role ukončeny v případě převodu členství do jiné jednotky v rámci úplně jiného střediska. Nebudou tak omylem zůstávat některé role bývalým členům.

(TR63551) Osoby - V rámci vyhledávání osob je nově v tabulce výsledků zobrazován i sloupec „Stav“, který zobrazuje ikony indikující, zda je daná osoba případně ve skautISu evidována jako rodič či dítě nějaké jiné osoby.

Opravy

(TR63814) Osoby - Osoba již správně u sebe (a případně dle oprávnění i u jiných osob) vidí tlačítko pro případné nahlášení chyby v kvalifikaci.

(TR63870) Registrace - Na stránce pro přidávání osob do registračních kategorií byl opraven překlep v nadpisu stránky.

(TR63805) Majetek - V rámci rezervování a vydávání majetku ze skladů již nedochází k chybě při snaze o zobrazení záložku „Vypůjčeno z našeho skladu“.

(TR63934) (20.12.2021) Osoby - Upraveno oprávnění pro vyhledávání osob s ohledem na zobrazování vztahu rodič/dítě ve výsledcích.

(TR64081) (6.1.2022) Role - Při ukončení členství osobě, která neměla žádnou roli se ukončila role i osobě, která zadala ukončení členství.

(TR64022) (6.1.2022) Akce - vedení - Při změně pořadí v editačním módu vedení akce. Se ke u osob zobrazovala špatná funkce. Řazení v editačním módu bylo zakázáno.

(TR64084) (13.1.2022) Akce - fotografie - V roli VzA:Vedoucí nedocházelo ke správnému nahrání fotografie k akci

Systémové úpravy

(TR63561) Kompilace - Podrobné doplňkové obslužné aplikace byly přepnuty na .NET 4.8

(TR63869) Cache - Byla upravena cache termínů konce vzdělávacích akcí a dílčí úpravy, aby se u všech VzA zobrazoval v rámci RestAPI pro externí aplikace i datum konce akcí v základním přehledu.

(TR63896) (23.12.2021) Databáze - Z databáze byla odebrána nepoužívaná tabulka EV_EventEducationProgram a související věci.

(TR61349) (7.1.2022) BackupService - Kompletně aktualizovaná služba pro zálohování skautISu i dalších aplikací, logů a dat na skautIS serveru.

(TR64194 a TR64330) (18.1.2022) BackupService - Vyřešen problém s archivací některých souborů při jejich uzamčení jiných procesem, kompletně donastaveny poslední zálohovací úlohy.

skautis/nove-verze/14-1.txt · Poslední úprava: 18.01.2022 10:51 autor: Ondřej Peřina - Jerry