skautis:nove-verze:13-8

skautIS (verze 13.8)

do provozu nasazeno: 28.07.2021 00:42
číslo verze: 13.8

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

(TR59985) Osoby: Funkce a kvalifikace - Došlo k vylepšení zobrazování získaných kvalifikací a nahrávání i dekretů či žádostí o přidání kvalifikace. Stránky mají nové UI v souladu s pravidly designu skautISu a nové komponenty pro nahrávání souborů.

(TR60350) STS: Zcela odebrána stará STS - S ohledem na dokončení přechodu do nové STS (u Vodafone) a následné změny nyní došlo ke kompletnímu odebrání původní „staré STS“ ze skautISu. V systému již všichni členové najdou jen novou STS (její platný ceník a možnost vstupu/odchodu z nové STS u Vodafone).

(TR60932) VzA: Číslování dekretů - V administraci skautISu je nově možnost měnit přesné nastavení číslování dekretů. Tento nový způsob mimo jiné umožňuje vystavovat vodácké dekrety kapitánské zkoušky se zcela odlišným číslováním od ostatních skautských kvalifikací vydávaných ústředním.

(TR59399) VzA: Nová pravidla složení zkušební komise ČZ - V návaznosti na novelizovaná pravidla pro kvalifikační požadavky na složení zkušební komise čekatelské zkoušky dle ŘVČČJ jsme aktualizovali skautIS, aby vyhodnocoval „skupiny OČK“ pro členy komise a bylo možné kteroukoli skupinu alternovat pro ČZ také pomocí instruktorské kvalifikace.

Vylepšení a změny

(TR58738) Registrace - Přidání výjimky, zástupce vedoucího oddílu musí mít v jednotce řádné členství, v případě hostujícího členství je upozorně.

(TR60761) Nemovitosti - Nové UI na stránce s kalendářem, přidání tlačítek na kopírování adresy. Změny názvů položek.

(TR43153) Dotace - Optimalizace načítání ústřední stránky dotací o 1/2 času.

(TR60124) VzA - Pokud není zadáno datum zkoušky u VzA je uživatel upozorněn a nejde předtím přidat účastník zkoušky.

(TR59541) VzA - Na záložce Instruktoři je nově možné upravovat instruktory do konce kurzu. U osob se zobrazují fotografie pokud ji má osoba ve skautISu zadanou.

Opravy

(TR60951) Tábory - Pokud vedoucí kraje použil vyhledání táborů v mém kraji duplicitně se mu zobrazovala po vyhledání v možnost „Všechny tábory v mém kraji“.

(TR60104) Tábory - Do vyhodnocení zotavovací se nezapočítávali benjamínci.

(TR60990) STS - Nebylo možné vstoupit do nové STS u všech členů byla hláška, že nejsou členy.

(TR60093) VzA - V případě, že bylo zadáno vyjádření vedoucího střediska dřív než souhlas vedoucího oddílu, automaticky se propisoval datum zadání vyjádření i k VO. Opraveno, datum se vloží až po zadání vyjádření VO.

(TR57333) Registrace - Na stránce registrace do kategorií se zobrazoval prázdný sloupec s checkboxy, který neměl žádnou funkčnost.

(TR60352) Nemovitosti - Náhled nemovitosti a mapa umístění se chybně zobrazovali pod textem. Na velkém displeji se mají zobrazovat vedle textu.

(TR60641) VzA - V přehledu účastníků nedocházelo ke správnému třídění posledního sloupce.

(TR60933) Jednotky - Změna adresy jednotky končila timeoutem.

(TR60378) Nemovitosti - Generování kalendáře mohlo končit na chybě pokud nebyla k dispozici data.

(TR61169) (28.7.2021) VzA - Vyřešena chyba v některých případech znemožňující přihlášení na vzdělávací akci v souvislosti s odebráním staré STS.

(TR61173) (28.7.2021) VzA - Opravena možnost odstranění zástupce vedoucího vzdělávací akce.

(TR60620) (24.8.2021) Exporty - U osob, které se snažili exportovat osoby z neexistujících jednotek končil export v zamítnutí přístupu.

(TR61710) (8.9.2021) Osoby - U některých osob nebylo možné ukončit členství v kolizi s rozesílanou zprávou o staré STS.

(TR61816) (20.9.2021) E-přihlášky - Opravena chyba znemožňující odevzdat e-přihlášku ve chvíli, kdy první z rodičů byl zadán jako existující člen organizace.

(TR61945) (4.10.2021) E-přihlášky - Při odeslání e-přihlášky nedocházelo k uzavření formuláře a bylo možné duplicitně zaslat rodičem e-přihlášku.

(TR61883) (4.10.2021) Členská karty - U členských karet nešlo nahrát potvrzení o studiu. Komponenta byla stále ve stavu draft.

(TR61192) Dekrety - Po změně uložiště nebylo možné ukládat dekrety.

Systémové úpravy

(TR60564) Časopisy - Přidána kontrola duplicity časopisů do kontroly konzistence dat

(TR60350) Stará STS - Odebrána stará STS, její webová služba, související nastavení i data. Zároveň byly odebrány příznaky STS v kontaktech a nastavení Skautského adresáře bylo přesunuto do správného modulu UM.

(TR59985) (28.7.2021) Data - Nahrané skeny dekretů a žádostí o kvalifikace osob byly migrovány do nového standardizovaného úložiště skautISu.

skautis/nove-verze/13-8.txt · Poslední úprava: 30.11.2021 09:18 autor: David Tureček - Dave