skautis:nove-verze:13-1

skautIS (verze 13.1)

do provozu nasazeno: 30. 6. 2020 v 01:34
číslo verze: 13.1.0

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

(TR21660) Tábory: Přehled táborů v krajích (dle území ČR) - Pro nenadálé situace (ohrožení, povodně, požáry apod.) byla zřízena pro vedoucí junáckých krajů možnost zobrazení seznamu všech táborů, konajících se v daném kraji bez ohledu na hierarchii jednotek. Kraj tak má v krizových situacích možnost získání rychlého přehledu a řešení situace.

(TR53639, 53716, 54208) Vzdělávací akce: Nové atributy akcí a upomínky přihlašování na VzA - V rámci příprav na přechod na nové vyhledávání vzdělávacích akcí došlo k doplnění atirbutů u vzdělávacích akcí (kurzy vhodné pro osobu s dětmi a kurzy vhodně pro osoby starší 25 let), a možnost zapnout si upozornění na blížící se počítek přihlašování na VzA. Nově je umožněno uložit ke každé akci větší množství ilustračních fotografií.

(TR53638) Vzdělávací akce: Vytvoření REST API pro externí apliakaci vzdělávacích akcí - Rovněž tato novinka je připravována pro novou podobu vyhledávání vzdělávacích akcí. Bylo vytvořeno zcela nové REST API pro rychlejší a přehlednější vyhledávání akcí.

(TR50213, 54454, 50200, 50212, 50215) Dotace: Univerzální typ dotace - Došlo ke zřízení Univerzálního typu dotací. Tato nová podoba žádosti je postavena tak, aby bylo možné elektronicky žádat pro různé příležitosti. Jedná se tedy o další krok, jak přejít kompletně od papírových žádostí k elektornickým.

• došlo k úpravě číslování a možnosti provádět nastavení pro tento typ dotací a to včetně vlastního textu rozhodnutí o přidělení dotace
  • bylo nutné tento nový typ žádosti promítnout rovněž do tabulek žádostí o dotace pro organizační jednotky a do přehledových tabulek pro správu žádostí na ústředí

(TR54210) Ostatní: Návrh a technické řešení moderního API pro externí aplikace (REST/JSON) - V návaznosti na přípravu vyhledávání VZA došlo ke kompletní analýze a přípravě nového moderního API, které bude dále rozšiřováno dle potřeby. Tedy nad rámec poskytování údajů o VZA, které bylo řešeno v této verzi.

Vylepšení a změny

(TR53819) Vzdělávací akce: Migrace log VzA do nového uložiště a změna struktury uložení ilustračních fotek.

(TR52184) Skautská energie: Došlo ke změně názvu přílohy u dokumentu Plná moc k zastupování při podávání přihášky do projektu SE.

Opravy

(TR54100) Chybějící sloupec „vztah/typ zákonného zástupce“ v kontaktech člena: Došlo k doplnění chybějícího sloupce typu zákonného zástupce v tabulce kontaktů na rodiče osoby. Nyní je tedy zřejmé, kterému rodiči kontakt patří - zejména v případech, kdy to není patrné přímo ze jména osoby.

(TR52778) Není možné vybrat sklad při rezervaci položky majetku: Opraveno načítání skladů v případě, kdy si chce osoby vypůjčit majetek určený k půjčení napříč organizací.

(TR54052) Odstranění nadbytečného textu ve veřejné přihlášce do SE a zrušení validace pro BÚ: Při poslední prováděné úpravě přihlášky do SE zůstal na stránce nadbytečný text - ten byl odstraněn. Mimo to došlo ke zrušení validace pro číslo BÚ. Toto bylo nutné pro možnost zadávat čísla účtů s částí před pomlčkou.

(TR52780) Při žádosti o doménu chybí odkaz na Lebedu: V části, kde lze žádat o přidání nové domény byl doplněn přímý odkaz na poskytovatele skautského hostingu Lebeda.cz.

(TR52413) Registrace v kategorii hostování ruší časopisy osoby: Došlo k úpravě chování při registraci osoby s hostujícím členstvím. Nyní chybně docházelo k ukončení odběru všech těchto časopisů z důvodu, že se nekontrolovalo řádné členství osoby.

(TR53754) VzA export přihlášených nelze stáhnout: Opět umožněno stáhnout kompletní export účastníků přihlášených na VzA a to včetně údajů o těchto osobách a údajích zadaných do individuální přihlášky.

(TR53956) Detailová stránka domény u jednotky končí chybou: Opraveno zobrazování stránky domény u jednotky, kam nebylo možné pro chybu vstoupit.

(TR53967) Chybějící položka na Power/EnrollEnergyInsertPublic.aspx: Pro chybné vyhodnocení nově přidaných položek nebylo možné odesílat přihlášku do SE. Došlo ke sjednocení přihlášky také pro anonymní volání, aby k chybě dále nedocházelo.

(TR54783) (13.7.2020) Dokumentové úložiště: Doplněny nové restrikce kontrolující oprávnění na práci se soubory a přístup k nim.

(TR54631) (15.7.2020) Tábory: Vedoucím krajů, kteří mají nově možnost náhledu na tábory konané v kraji, bylo zněmožněno nakládat s hlášenou. Ta je nadále umožněna pouze pořadateli tábora.

(TR54325) (15.7.2020) Vzdělávací akce: Upraveno vyhodnocení funkce pro výpočet počtu účastníků jednotlivých kurzů, které končilo chybou přetečení.

Systémové úpravy

(TR54780) (13.7.2020) Systém: Vypnutí starých protokolů TLS a vynucení vždy TLS 1.2.

(TR54784) (13.7.2020) Zálohování: Upravena služba zajišťující zálohování s ohledem na aktualizace TLS protokolu.

skautis/nove-verze/13-1.txt · Poslední úprava: 15.07.2020 12:08 autor: Jan Mesl - Mýval