skautis:nove-verze:13-0

skautIS (verze 13.0)

do provozu nasazeno: 28. 5. 2020 v 02:12
číslo verze: 13.1.0

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

(TR50613) Design: Nové ikony - napříč skautISem nasazeny nové ikony z nejnovější verze Font Awesome verze 5. Některé drobně změněny, na některých místech přidány nové. Postupně budou přibývat i další ikony v místech, kde to pomůže dále zlepšovat přehlednost systému.

(TR52159) Osoby a jednotky: Nová komponenta pro vyhledání rodiče dítěte - Vznikla zcela nová komponenta, která umožní vyhledat rodiče dítěte napříč celou organizací a přiřadit tuto osobu k dítěti.

(TR52158) Osoby a jednotky: Nová záložka Rodiče -U osob vznikla nová záložka „Rodiče“, na které bude možné přiřadit osobě její rodiče - ať již členy, nebo bývalé členy, nebo nečleny organizace a kontakty na ně.

(TR52157) Osoby a jednotky: Podoba stránky pro editaci údajů osoby a editace údajů osoby - Vznikla zcela nová stránka, která umožné rodiči přejít prostřednictvím zabezpečeného odkazu na stránku, která zobrazuje údaje o jeho dítěti. Na stránce je možné provést kontrolu a případnou aktualizaci zastaralých údajů a takto upravené údaje odeslat zpět vedoucímu jednotky.

(TR52156) Osoby a jednotky: Správa aktualizací údajů členů na straně jednotky - Zavedena nová stránka s tabulkou se členy a umožňuje odeslat výzvu vybraným členům k provedení aktualizace jejich údajů. Výzva je odesílána na kontaktní údaje rodičů.

(TR52162) Osoby a jednotky: Úprava stránky kontaktů osoby - Se zavedení aktualizací údajů o osobách došlo rovněž ke změně podoby stránky s kontakty osoby. Ty jsou nově pro osoby do 18 let rozdělené na dvě části. První tabulka zobrazuje kontakty na rodiče, druhá tabulka zobrazuje vlastní kontakty osoby.

Vylepšení a změny

(TR50494) Osoby a jednotky: Rozšíření exportu jubilantů Došlo k rozšíření již existujícího exportu jubilantů tak, že nyni export obsahuje jubilanty na budoucí 3 měsíce najednou a ve věku osob na 90 let je uvádí v každém roce jejich života.

(TR52364, 52812) Skautská energie: Doplnění upřesnění položek v přihlášce do skautské energie V přihlášce do Skautské energie byly doplněny položky: ukončení smlouvy u stávajícího dodavatele včetně možnosti zadat konkrétní datum. Dále byla přihláška doplněna o viditelnou nápovědu toho, že je nutné zadávat přesnou adresu dle občanského průkazu osoby, na níž se energie převádí.

(TR52160) Osoby a jednotky: Úprava zakládání rodiče při podání přihlášky Pokud při procesu vyplňování e-přihlášky osoby je zadána rovněž osoba rodiče, uloží se tato osoba jako zjendodušený osob do skautISu spolu se svými kontakty.

(TR52161) Osoby a jednotky: Skript pro převod kontaktů rodičů: Byl připraven skript, který zajistí převod kontaktů rodičů, čímž vzniknou zjednodušené osoby přímo ve skautISu. Tato úprava umožní zobrazovat kontakty rodičů na vlastní záložce „Rodiče“ a zároveň u kontaktů osoby. V neposlední řadě bude možné kontakty na rodiče jednoduše exportovat.

(TR53663) STS: Přechod na kód OKU při převodu čísla od jiného operátora do STS Také STS reaguje na změnu v převodech telefonních čísel. SkautIS byl upraven tak, aby při převodu telefonního čísla od jného operátora se zadával kód OKU. Byly upraveny rovněž příslušné validace a rozesílané zprávy.

Opravy

(TR52304) Členské karty: Název školy na členské kartě přetéká mimo kartu Zavedena validace délky zadávaného textu školy. Celý text zobrazený ve skautISu se tedy zobrazuje rovněž na členské kartě bez zalomení, nebo zkrácení textu.

(TR52375) Exporty: Nelze exportovat infomrace o osobách Provedena kontrola nemožnosti stahovat přehledy o členech jednotky a opětovně umožněno stahování tohoto přehledu.

(TR52134) Majetek: V tabulce majektu se namísto názvu skladu zobrazuje jeho ID Provedeno srování položek ve skladech a opraveno správné načítání skladů v přehledu skladů jednotek.

(TR52853) Vzdělávací akce: Chybně rozeslaná zpráva EventEducationExam_CheckLetter po uplynutí termínu Upravenon vyhodnocení termínu pro správné rozeslání zprávy, která upozorňuje na termín pro dokončení kvalifikace.

(TR53967) (29.5.2020) Skautská energie: Doplněna chybějící položka ve veřejné přihlášce do Skautské energie, která znemožňovala odeslání nové přihlášky odběrného místa.

(TR53956) (2.6.2020) G Suite: Opraven problém s nemožností zobrazit detail vlastní domény jednotky, případně nemožnost uložit novou doménu jednotky.

(TR53371) (2.6.2020) Menu: Upraveno zobrazování ikon v hlavním menu po přechodu na novou verzi FontAwesome.

Systémové úpravy

(TR53304) CORS pro webové služby Úprava řešení cross-origin resource sharing webových služeb volaných z externího webu (především řešení pro Skautskou energii).

skautis/nove-verze/13-0.txt · Poslední úprava: 13.07.2020 13:15 autor: Ondřej Peřina - Jerry