skautis:nove-verze:12-3

skautIS (verze 12.3)

do provozu nasazeno: DD. 2. 2019 v HH:MM
číslo verze: 12.3.x zatím nenasazeno

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

(TR44104,43282,43280,43279,43281,43283) Uživatelský účet: Dvoufaktorové ověřování:

- Zavedena zcela nová funkčnost ochrany uživatelského účtu prostřednictvím dvoufaktorového ověřování.

- Na záložce Účet a role ve skautISu je umožněno zapnutí dvoufázového ověřování uživatelského účtu osoby.

- Je umožněno uživateli ukládat důvěryhodná zaříezní, ze kterých se osoba nejčastěji do skautISu hlásí. Přehled důvěryhodných zařízení je k dispozici v tabulce na stránce nastavení dvoufaktorového ověřování.

- Došlo k přidání nové fukčnosti do login page skautISu. Mj. je umožněno přihlášení prostřednictvím záložních kódů.

- Přidání nového způsobu dvoufázového oěřování uživatelského účtu prostřednictvím jiné mobilní aplikace.

- Umožněno záložní přihlášení pomocí sady vygenerovaných bezpečnostních kódů.

Vylepšení a změny

(TR44529) Registrace: komentář k registrační vadě od nadřízené jednotky může být mnohem delší a v případě potřeby nedochází ke zkrácení jen na 255 znaků.

(TR44108) VzA: Odhadovaný počet účastníků kurzů vzdělávacích akcí je nyní povinnou položkou. Toto číslo je následně využíváno pro výpočet záloh dotací.

(TR39048) Systém: Provedena optimalizace a zrychlení uložené rpocedury EV_EventEducatiom_All_public, vracející údaje o VzA zejména pro křižovatku.

(TR44140) VzA: Úprava zobrazení hodnoty webové služby zobrazujícíc délku trvání vzdělávací akce (EV_EventEducationCourseTermAllPublic.

(TR41166,44156) Časopisy: Upraveno chování informační zprávy JournalReturned pro časopisy zasílané v balíku. Zpráva aktuálně správně reaguje rovněž pro nedoručitelné časopisy doručované v balíku.

(TR41231) Dotace: Záznam o vyúčtování dotace doplněn o doplňující podmínky ke schválené dotaci..

(TR42647) Dotace: Při vyhodnocení vhodné částky dotace na osobu a den u žádostí o dotaci pro vzdělávací akce se skautIS nově ohlíží na délku celé akce bez ohledu na rok konání akce. Dochází tak k lepšímu vyhodnocení vhodné částky prívě s přihlédnutím k celkové délce konání.

(TR43711) Dotace: Došlo k rozšíření příjemců zprávy Žádost o dotaci byla vrácena k doplnění.

(TR43144) Dotace: Umožněno přidávání dalších položek v závěrečném rozpočtu dotací por vzdělávací akce.

(TR43913) Dotace: Byl upraven text nápovědy na stránce Vyhodnocení projektu u žádostí o dotace pro stavby.

(TR43912) Dotace: Upraveno zaokrouhlvoání dotovaných dokladů na záložce Vyúčtování žádosti o dotaci.

(TR43898) Dotace: Uprvaveny popisky a ukládání dotovaných dokladů v rámci vyúčtování dokladů žádostí o dotace.

(TR44147) Dotace: Upraveno načítání záloh dotací v případě, že je požadována jiná forma zálohy.

(TR43723) Dotace: Změněn text nápovědy nad boxem dílčích akcí u žádostí o dotaci pro neorganizovanou mládež.

(TR43949) Dotace: V rámci ústředních přehledů žádostí o dotace zneaktivněna záložka Přehled čerpání dotací.

(TR44111) Dotace: Pole pro zadání poznámky k požadovanému typu zálohy u žádostí o dotaci se zobrazuej bez ohledu na volbu typu zálohy.

(TR43708) Dotace: Záložky v žádostech o dotaci se zobrazují na základě stavu žádosti. Ve chvíli, kdy se podává žádost, nejsou vidět ostatní záložky používané pro vyúčtování a odevzdání Vyúčtování. Ty se zobrazují až ve chvíli, kdy byla žádost o dotaci schválena a tedy má cenu je uživateli zobrazovat.

Opravy

(TR43215) VzA: Opraveno nefunkční generování dekretů OČK.

(TR44275) Časopisy: Opravena chyba spojená se změnou typu rozesílky časopisů v balíku u oddílů.

(TR44224) Členské karty: Opravenop chybné načítání fotky u osoby před objednáním členské karty.

(TR44002) Dotace: Analyzováno a opraveno chybějící upozornění na nezadání skutečné účasti v kontrole púřed odevzdání vyúčtování dotace.

(TR43076) Dotace: Opraveno chybné zobrazení položky Schválená dotace v přehledové tabulce Vyúčtování v ústřední agendě.

(TR44006) Dotace: Opraveno chybné chování a zobrazení hodnot v taublce Zálohy ve sloupci Doplaceno v rámic ústřední agendy dotací.

(TR43899) Dotace: Opraven výpočet položky Zbývá vyčerpat v žádosti o dotaci na záložce Vyúčtování.

(TR43958) Dotace: Opraven překlep názvu tlačítko Potvrzení vyúčtování dotace revizní komise.

(TR43997) Dotace: Položky do ústřední tabulky Vyúčtování se dostávají až po schválení rozhodnutí o přidělení dotace.

(TR44294) Závěrečné balíčky: V exportu pro rozesílání závěrečných balíčků osobám, kterří skončili ve své funkci došlo k úpravě vkládaných hodnot.

(TR44240) Osoby a jednotky: Opraven problém s validací při změněn zadáváí částek u rozpočtu.

(TR44237) Systém: Došlo k přepočtu informačních zpráv, aby ve vybraných případech nedocházelo k nastavení hodnoty NULL a tím k zastavení rozeslání zprávy.

(TR44246, 44241, 44239) Registrace: V rámci agendy registrace opraveno občasný pád stránky s přehledem odvodů jednotky. Obdobně při mazání registrační kategorie. Zachycena chybná validace na stránce registrace osoby.

(TR44005) Dotace: Opraveny chyby ve vyhodnocení ziskovosti žádosti o dotace a k úpravě zobrazovaných upozornění při vyúčtování žádosti o dotaci.

(TR44328) Dotace: Jednotkám je opět umožněno vracet chybně odevzdané vyúčtování žádosti o dotaci zpět k opravě.

(TR43842) Dotace: Došlo k optimalizacícm funkcí, které vedly k častým chybám a tiomeoutům v agendě dotací po přechodu na nový server.

(TR44338) Dotace: Vedoucím jednotek umožněno odevzdávat žádosti o dotace ke schválení ústředí. Chybělo příslušé tlačítko.

(TR44345) Exporty: Upraveno chování exportů osob, do kterých se chybně vkládal údaje o škole osoby..

(TR44364) Osoby: Upraveny práva osoby umožňující chybně se dostat k údajům osoby, které jim nebyly určené..

(TR44391) STS: opraveno chybně načítání QR kódu, který ognoroval nastavení skautISu.

Systémové úpravy

Systémová agenda: popis…

skautis/nove-verze/12-3.1549468569.txt.gz · Poslední úprava: 06.02.2019 15:56 autor: Jan Mesl - Mýval