skautis:nove-verze:1-7-1

skautIS (verze 1.7.1)

do provozu nasazeno: 17.1.2010 v 19.45
číslo verze: 1.7.1.33432

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

Obnovování bývalých členů přímo vedoucím/administrátorem jednotky (dostupné na kartě „Členové“ jednotky po zobrazení i bývalých členů odkazem „Obnovit členství“) - svého bývalého člena lze obnovit pouhým kliknutím na „obnovit člena“ v seznamu členů dané jednotky při zobrazení i bývalých členů a to okamžitě, bez asistence helpdesku; osobu je rovnou možné obnovit i do jiného oddílu v rámci stejného střediska; asistence helpdesku bude pouze v okamžiku, kdy bývalý člen má někde nyní existující platné členství - v tom případě přímo ze skautISu napíšete odůvodnění požadovaného obnovení (převodu) osoby a oprávněná osoba z helpdesk týmu vám následně osobu převede, anebo vás bude informovat o důvodech, proč nelze váš požadavek realizovat (napříkla pokud člověk i nadále je řádně registrován v jiné jednotce a u vás má jen hostovat)

Přidávání členů z jiných jednotek - automatizovaná žádost o schválení přechodu osoby (při klasickém přidávání osoby dojde k vyhodnocení existence osoby v jiné jednotce) - pomocí dialogu přidání nové osoby je v případě zjištění existence osoby, kterou chcete přidat (osoba s daným RČ již existuje) možné pomocí nového tlačítka „Zažádat o převod“ požádat (s doplněním patřičného odůvodnění) o potvrzení převodu. Věc vyhodnotí oprávněná osoba helpdesku a o výsledku budete obratem informováni.

Nápověda k prvkům na stránce registrace (ikony otazníku po najetí myší zobrazují podrobnou nápovědu k jednotlivým prvkům) - postupně do skautISu doplňujeme i „interaktivní“ nápovědu, fungování zatím můžete vyzkoušet na záložce „Registrace“ libovolné jednotky; u korespondenční adresy všech členů je v nápovědě informace, že není potřeba korespondenční adresu vyplňovat, pokud se shoduje s bydlištěm!

Upozornění: Díky výše uvedeným úpravám již není nutné ve většině případů žádat o zasílání bezpečnostních kódů osob k prostému obnovení členství osoby (vše probíhá přímo uvnitř skautISu). Bezpečnostní kód však i nadále používete pokud k vám začíná někdo chodit jako hostující člen; v tom případě si bezpečnostní kód vyžádejte přímo od této osoby či jeho vedoucího (přístup k kódu mají, neboť osoba je řádně členem v jiné jednotce Junáka).
(Podrobný návod pro obnovování členství je na stránce Obnovení členství - NUTNÉ VYTVOŘIT.)

Opravy

zpřehledněny údaje o nemovitostech (klubovnách) - nyní je jasné, co se týká pouze dané jednotky a jejího užívání a co celého objektu, tak jak jej majitel do databáze zadal

opraveno automatické ukončování funkcí a přílohy Skauting zdarma, pokud dojde k ukončení posledního členství osoby

opravena chyba znemožňující přidání „nové“ historické funkce (opraveno patchem 18.1.2010 v 14:55)