skautis:jednotka:podrizene-jednotky

Podřízené jednotky

Tato stránka umožňuje zobrazovat a spravovat podřízené jednotky. Pro oddíl se zobrazí družiny, pro středisko oddíly a tak dále.

Filtrování

Ve výchozím stavu se zobrazuje přehled podřízených jednotek, které nemají ukončenou platnost. Je-li zaškrtnut přepínač Zobrazit i historii, dojde po obnovení seznamu tlačítkem Hledat k zobrazení všech podřízených jednotek včetně historických.

Nová jednotka

Je-li to u vybrané jednotky možné a pokud je člověk přihlášen ve správné roli (typicky vedoucí/admin dané jednotky), zobrazí se tlačítko Nová jednotka. Po kliknutí na tlačítko se otevře formulář Založení jednotky. Z úrovně oddílu se přidávají družiny, z úrovně střediska oddíly a tak dále.

Při zakládání nové jednotky je potřeba vyplnit povinné údaj, což jsou Název jednotky a Evidenční číslo jednotky, v některých případech se také vybírá Typ jednotky. Volitelně je možné uvést i další údaje. Evidenční číslo musí být jedinečné (viz též Identifikace organizačních jednotek Junáka), družiny se většinou číslují od jedničky (lze použít i písmena). Jednotka je založena po kliknutí na tlačítko Uložit, operace se zruší kliknutím na tlačítko Storno.

Zadané údaje je možné měnit i po vytvoření jednotky na stránce Základní údaje jednotky.

Zrušení jednotky

Obnovení jednotky

skautis/jednotka/podrizene-jednotky.txt · Poslední úprava: 01.02.2024 09:26 autor: Veronika Cupalová - Veve