skautis:jednotka:hospodarske-vykazy

Hospodářské výkazy jednotky

Stránka je dostupná pro organizační jednotky s právní subjektivitou (od střediska výše) pod odkazem Hospodářské výkazy. V závislosti na velikosti okna prohlížeče může být odkaz skrytý v sekci Další záložky.

Na stránce se zobrazuje tabulka s existujícími hospodářskými výkazy jednotky, tabulku je možné řadit klepnutím na záhlaví jednotlivých sloupců.

Problematice tvorby hospodářských výkazů se věnují metodiky dostupné na Křižovatce. Typicky je sestavuje hospodář(ka) či účetní (dále jen účetní). Tématu se na Křižovatce věnuje i několik doprovodných článků.

Hospodářský výkaz včetně účetní závěrky za předchozí rok musí být ve skautISu zadán a potvrzen nejpozději 15. 4., v případě, kdy má jednotka daňového poradce a využívá odložené daňové přiznání, nejzazší termín se posouvá na 10. 7.

Založení nového hospodářského výkazu

Přidání nového hospodářského výkazu je možné provést v roli vedoucí/admin jednotky nebo hospodář jednotky. Příslušný formulář se zobrazí pod tabulkou s existujícími výkazy.

Výkaz se vkládá vždy za předchozí Rok, tedy v roce 2018 budu zakládat výkaz za rok 2017, po založení se nedá změnit. Typ výkazu se odvíjí od způsobu, jakým jednotka vede účetnictví, po založení se dá změnit. Pokud jednotka využívá služeb daňového poradce a má odložený termín daňového přiznání na konec června, je možné zaškrtnou položku Odložený termín pro DP, po založení se dá změnit. V případě podvojného účetnictví je možné částky zadávat s přesností na halíře nebo na celé tisíce, po založení se nedá změnit.

Pokud si některou volbou nejste jistí, je lepší poradit se nejdřív s účetní.

Výkaz je přidán klepnutím na tlačítko Založit.

skautis/jednotka/hospodarske-vykazy.1524868546.txt.gz · Poslední úprava: 02.05.2018 14:42 (upraveno mimo DokuWiki)