skautis:informacni-system:uzivatel:propojeni-uctu

Propojení uživatelského účtu s údaji konkrétní osoby ve skautISu

Pokud ještě o uživatelských účtech ve skautISu nic nevíte, můžete se nejprve seznámit s tím, jak se dá uživatelský účet využít a jaké „úrovně ověření účtu“ existují - základní informace o uživatelských účtech ve skautISu.

Jestliže jste vedoucí nebo správce registrace jednotky (osoba disponující ve skautISu rolí „Vedoucí/admin jednotky“), pak se na vás budou vaši členové obracet s prosbou o propojení jejich nově založených uživatelských účtů s jejich skutečnými údaji evidovanými o osobě ve skautISu.

Takže jdeme na to! Jak tedy propojit účet uživatele sloužící k přihlašování do systému i dalších skautských webů se skutečnými údaji dané osoby evidovanými v rámci z registrace Junáka - českého skauta?

1. krok: Vyhledání osoby ve skautISu

Jako obvykle vyhledáte osobu pomocí hledání v menu „Osoby > Najdi osobu“. Důležité je, abyste pracovali v roli „Vedoucí/admin jednotky“. Do potřebné role se přepnete v levém menu.

2. krok: Přiřazení účtu k osobě

Nyní klikněte u osoby na záložku „účet a role ve skautISu“ a zde vidíte, že zatím k osobě není připojen žádný účet pro přístup do systému. Takže klikneme na tlačítko a účet propojíme.

3. krok: Ověření účtu osoby

Nyní je potřeba do zobrazeného formuláře zadat uživatelské jméno a bezpečnostní kód, který vám předala daná osoba z vaší jednotky. Tyto údaje osoba získala při založení svého uživatelského účtu ve skautISu.

4. krok: Kontrola údajů a výběr, které chcete zachovat

Pokud byly zadané údaje správné, zobrazí se stránka, kde vidíte údaje o osobě uvedené v evidenci členů - registraci („Ponechání úplných dosavadních údajů“) a částečné údaje, které si sám vyplnil uživatel („Přepsání neúplými údaji z nového účtu“). Zde velmi dobře zvažte, které údaje chcete osobě ve skutečné evidenci členek a členů Junáka - českého skauta zachovat! Doporučujeme vybrat dosavadní údaje, které jsou o osobě ve skautISu (v registraci) již nyní uloženy! K nim navíc bude automaticky doplněna nová e-mailová adresa, pokud uživatel pro svůj účet používá novou vlastní adresu. Měla by to být tedy vaše primární „zelená“ volba.

[Upozornění] Pokud zvolíte převzetí údajů, které si vyplní sám uživatel, dojde k úplnému přepsání původních údajů! Proto tuto volbu nedoporučujeme! Osoba by tím mohla přijít o rodné číslo, adresu bydliště a další údaje, které jsou velmi důležité a přitom si je uživatel při založení účtu sám nevyplnil!

5. krok: Účet úspěšně propojen

Nyní je účet úspěšně k osobě připojen a uživatel se již může do skautISu přihlašovat a pracovat v něm. Pokud uživateli chcete přidat i nějakou roli (oprávnění pro různé činnosti s údaji osob a jednotek), můžete tak rovnou učinit vyhledáním jednotky a přidáním potřebné role uživateli.

Uživatelský účet | Aktivace účtu | Zablokování účtu

skautis/informacni-system/uzivatel/propojeni-uctu.txt · Poslední úprava: 12.11.2019 09:12 autor: David Tureček - Dave