skautis:informacni-system:uzivatel:dvoufazove-overovani-pro-testery

Dvoufázové ověřování uživatelského účtu pro testery: Dne 15.2.2019 jsme do ostrého provozu nasadili první verzi dvoufázového ověřování uživatelských účtů ve skautISu. Aktuálně je k dispozici:

* dvoufaktorové ověřování zapnout a vypnout libovolný uživatel na záložce „Účet a role ve skautISu“, tlačítko „Nastavení dvoufázového ověřování“

* na výběr je nyní pouze ověření prostřednictvím libovolné mobilní aplikace. V další verzi dojde k rozšíření možnosti ověření prostřednictvím e-mailu

* jako záložní možnost pro přihlášení slouží bezpečnostní kódy, které lze vygenerovat dole na stejné stránce.

* Pro zjednodušení je možné uložit si své bezpečné místo, ze kterého se přihlašuji. Lze vybrat po zapnutí na přihlašovací stránce skautISu při dalším přihlášení. SkautIS tak po vás po 30 dnů nebude na tomto zařízení zadání kódu vyžadovat.

Přesný postup zapnutí, připojení aplikace a stažení záložních kódů záměrně nepopisuji. Snažili jsme se všechny kroky popsat přímo ve skautSIu a uživatele zapnutím 2F ověřování provést tak, aby ho zvládl bez obtíží každý.

V další verzi skautSIu přineseme možnost ověřování prostřednictvím kódů zasílaných prostřednictvím e-mailu pro osoby, které nedisponují chytrým mobilním telefonem. Zavedeme také možnost vynuceného zapnutí uživatelům v různých pracovních rolích.

Budeme rádi, kdy se zapojíte v této první fázi do testování, zkusíte projít procesem zapnutí 2F pro váš účet a otestujete jeho další chování a to včetně srozumitelnosti doprovodných textů. Případné testery mimo infoodbor prosím o zprávu o zapojení na registrace@skaut.cz.

Pro zaznamenání vašich připomínek, hlášení chyb a vylepšení, prosím, využijte tento sdílený dokument https://docs.google.com/document/d/1ca8DxBC2xA7fH99UvAGlq7dmkWb0BU-eKBM1FdCm0lY/edit?usp=sharing. Záměrně ho nechávám otevřený pro případné možnot reagovat na již podané připomínky tak, abychom tuto službu v nejbližších skautISových verzích vyladili.

V případě potíží je možné 2F kdykoli vypnout a pokud byste se dostali do neřešitelné situace (nemůžete se vůbec přihlásit), využijte známé kontakty, nebo pište rovnou na registrace@skaut.cz.

Děkuji za spolupráci a přeji mnoho zábavy při opisování kódů!

Mýval

skautis/informacni-system/uzivatel/dvoufazove-overovani-pro-testery.txt · Poslední úprava: 15.02.2019 14:15 autor: Jan Mesl - Mýval