skautis:dotace:dotace-novy-oddil

..Dotace { Mapa stránek } | ..Detail projektuDotace strategie v oddílech..

Dotace: Zakládání nových oddílů (9530)

Na této stránce naleznete pokyny k vyplnění detailu projektu a vyhodnocení projektu pro dotaci 9530 - Nové oddíly.

Detail projektu

Při vyplňování žádosti o dotaci pro nově zakládaný oddíl, odpovězte na níže uvedené otázky a uveďte je do části popisující detaily projektu žádosti.

Je vhodné dané otázky zkopírovat a spolu s vašimi odpověďmi vložit do příslušných textových polí ve skautISu na záložce Detail projektu, jak je níže naznačeno.

Dotace: Nové oddíly - detail projektu

Do pole Cíl projektu:

1. Jaký je váš záměr/vize do budoucna?
Napište, jaké máte s oddílem plány v následujících letech. Co pro oddíl plánujete a kde ho vidíte za nějakou dobu jak v oblasti členské základny, tak vedení, spolupráce s okolím nebo třeba zázemím oddílu. Pokud máte pro nový oddíl stanovené krátkodobé či dlouhodobé cíle, neváhejte je uvést. Zvažte a uveďte, kam se během prvního roku, ale také během dalších cca třech let chcete s novým oddílem proti aktuální situaci posunout.

Do pole Podrobný popis projektu:

2. Co nejpodrobněji popište aktuální stav oddílu.
Na základě tohoto textu musí být patrná situace, ve které se nyní nacházíte. Např. Je oddíl už činný nebo teprve vše zatím plánujete? Má oddíl kvalifikované vedení? Máte dostatek vedení? Jaký je aktuální stav členské základny oddílu? Máte nějaké zázemí? Spolupracujete se střediskem? Pomáhá vám někdo další? Musí k novému oddílu vedoucí dojíždět? (Třeba ze vzdálenějšího střediska nebo obce na každou schůzku.) Podporuje nový oddíl obec nebo případně i jiné instituce (např. fara)?

Do pole Cílová skupina napište odpovědi na následující tři otázky:

3. Místo působení nového oddílu

4. Rok vzniku oddílu

5. Charakteristika vzniklého oddílu - vyberte jednu, nejvíce odpovídající možnost:

• Nový oddíl, který vznikl na novém místě bez jakékoliv návaznosti na předešlou činnost.
  • Nový oddíl, který vznikl z důvodů rozšíření kapacity střediska (ostatní oddíly mají stopstav).
  • Nový oddíl, který vznikl ve středisku rozdělením jednoho oddílu.
  • Nový oddíl, který navazuje svojí činností na oddíl, který kdysi zanikl. (Myšleno v nedávné době 5. let.)

Do tabulek Předpokládaný rozpočet:

6. Rozpočet
Do tabulky uveďte předpokládaný rozpočet žádosti o dotaci na nový oddíl pro daný rok. Vyplňte jen položky, které jsou pro vaši žádost relevantní a zároveň doplňte nové vlastní řádky pro položky, které jsou ve vašem rozpočtu klíčové a v obecné kostře rozpočtu nejsou naznačeny.

Po vyplnění všech údajů přejděte zpět na záložku Žádost o dotaci (můžete k tomu využít i tlačítko Přejít na žádost o dotaci dole na stránce) a žádost odevzdejte.

Vyhodnocení projektu

Ve vyhodnocení projektu se soustřeďte na aktuální stav oddílu a jeho posun oproti době podání žádosti.

• Naplňují se vize o fungování oddílu?
  • Je něco co se vám s oddílem povedlo?
  • Nebo naopak děláte ve vizi změny?

Na závěr shrňte využití dotace.

Určitě je vhodné přiložit i pár fotek z realizace nebo činnosti oddílu.

Podrobný popis stránky Vyhodnocení projektu pro univerzální dotace naleznete v článku Dotace: Vyhodnocení projektu.

..Dotace | ..Detail projektuDotace strategie v oddílech..

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti dotací.

skautis/dotace/dotace-novy-oddil.txt · Poslední úprava: 02.11.2022 13:00 autor: Jindřiška Voltrová