skautis:akce:tabory:hlasenka-zalozeni

Tábory { Mapa stránek }

Tábory: Založení táborové hlášenky

Vytvoření nového tábora

Pro založení nového tábora je nutné pracovat v roli Oddíl/Středisko: vedoucí/admin. Pokud je vedoucím tábora někdo jiný, kdo nemá tuto roli, může mu být později umožněn přístup do již vytvořené hlášenky tábora po zadání jeho jména do některé táborové funkce v záložce Vedení tábora. Poté v roli Tábor: účastník (a zároveň z titulu své táborové funkce) bude moci s hlášenkou pracovat.

V levém hlavním menu vyberte: Akce » Tábory

Novou táborovou hlášenku založíte tlačítkem Nový tábor.

Tím se vám otevře formulář pro založení nového tábora:

Pořadatel tábora

Při zakládání tábora je potřeba vyplnit pořádající jednotku/y, ze které/kterých pak lze přidávat členy do účastníků tábora.

a) Celostřediskový tábor

Nezaškrtávejte žádnou jednotku střediska - díky tomu bude tábor celostřediskový a jako účastníky budete moci přidat i členy ze všech podřízených jednotek střediska.

b) Tábor jedné nebo více jednotek ze stejného střediska

Jedná se například o oddílový tábor. Z výběru jednotek zaškrtněte jeden nebo více oddílů/kmenů. Do účastníků tábora tak lze vložit členy pouze z označených jednotek.

c) Tábor více jednotek z různých středisek

Ponechejte tábor buď jako celostřediskový (bez výběru podřízených jednotek) nebo vyberte podřízené jednotky střediska jako u bodu b. K tomu vyhledejte přes pole Oddíl z jiného střediska další pořádající jednotku mimo vaše středisko a klikněte na Přidat oddíl.

Jednotka se objeví v seznamu a tím lze poté do účastníků tábora přidávat členy i z této jednotky.

GPS souřadnice tábora

• Vložte adresu místa
  • Klikněte na tlačítko Zobrazit mapu »
  • Zvolte Vyhledat
  • Chytněte červenou značku a přesuňte ji na přesné místo vašeho tábořiště
  • Zvolte Uložit polohu

Zadání přesné polohy je kriticky důležité - např. pro případ řešení krizové situace jako jsou povodně apod., kdy musí být ústředí schopno záchranným složkám poskytnout přesné informace o místě konání tábora.

Uložení hlášenky

Hlášenku nakonec založte tlačítkem Uložit na konci stránky. Tím se vám otevře kompletní hlášenka vašeho nového tábora ve stavu Rozpracovaný a můžete s ní vy nebo vedoucí tábora dále pracovat.

NAVIGACETábory

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se táborové hlášenky.

skautis/akce/tabory/hlasenka-zalozeni.txt · Poslední úprava: 07.08.2023 07:10 autor: Veronika Cupalová - Veve