skautis:akce:tabory:hlasenka-uzavreni-odevzdani

Tábory { Mapa stránek }

Tábory: Stav a odevzdání hlášenky

Záložka: Stav a odevzdání

Odevzdání táborové hlášenky má 3 fáze, každou může (nebo nemusí) zajistit jiná osoba.

1. Odevzdání hlášenky vedoucím tábora před konáním akce ke schválení střediskové radě (zpravidla do konce května toho roku, kdy se letní tábor koná)
  2. Schválení tábora střediskem (zpravidla začátkem června), poté popřípadě doplnění již odevzdaných údajů vedoucím tábora
  3. Odevzdání skutečnosti tábora po proběhlém táboře

Táborová agenda:

Zjištění aktuálního stavu hlášenky

Zrušení neproběhlého tábora

Odevzdání hlášenky
1. Odevzdání před táborem ke schválení střediskovou radou
2. Schválení hlášenky střediskem
(3. Změna v čase po schválení střediskem a před táborem)
4. Závěrečné odevzdání skutečnosti

Stav tábora

V horní části stránky lze zjistit, v jakém stavu se právě vaše táborová hlášenka nachází.

Se stavem hlášenky se pojí také role/táborová funkce, ve které lze s hlášenkou pracovat. Obecně platí, že osoba v roli Oddíl/Středisko: vedoucí/admin může hlášenku kdykoli uzavřít, doplnit nebo opět otevřít.

Stav tábora může být:

• Rozpracovaný - před odevzdáním táborovým vedoucím střediskové radě (na stránce nejsou zaznamenány žádné datumy), popřípadě při znovuotevření odevzdané hlášenky středisku pro doplnění údajů (v tomto případě by na stránce bylo už vyplněno i datum odevzdání hlášenky vedoucím tábora i schválení střediskem)
  • Schválený vedoucím - hlášenku uzavřel vedoucí tábora a ta nyní čeká na schválení střediskovou radou (na stránce je zaznamenáno datum odevzdání vedoucím)
  • Skutečnost odevzdána - tábor již proběhl a byla odevzdána hlášenka dle skutečnosti, již by se do ní nemělo dále zasahovat

Jak uzavřít táborovou hlášenku?

1. Odevzdání před táborem pro schválení střediskovou radou

Odevzdáním hlášenky říkáte, že máte již všechno zařízeno a dáváte ji na schválení střediskové radě. Základní údaje a Vedení tábora v hlášence nelze pak dál upravovat - museli byste ji opět otevřít a pak znovu odeslat ke schválení.

Povinné položky, bez kterých nelze hlášenku odevzdat:

• Záložka Základní údaje: název, začátek a konec, kontakty, místo konání a GPS souřadnice
  • Záložka Vedení tábora

Hlášenku odevzdáte kliknutím na tlačítko Odevzdat hlášenku v dolní části stránky. Stav tábora se tím změní na Schválený vedoucím.

Odevzdat hlášenku středisku lze v minimální roli Tábor: účastník při funkci Vedoucí tábora, popřípadě v roli Oddíl/Středisko: vedoucí/admin.

2. Schválení hlášenky střediskem

Pro schválení tábora střediskem je potřeba kliknout na tlačítko Schválit střediskem.

Schválit hlášenku střediskem lze v roli Oddíl/Středisko: vedoucí/admin.

Poté zadejte skutečné datum schválení střediskovou radou (například datum střediskové porady) a dejte Schválit. Stav tábora se změní na Schválený střediskem.

Pokud středisková rada ještě ve skautISu tábor neschválila, je možné hlášenku zpětně otevřít pro úpravy vedoucím tábora, a to tlačítkem Otevřít hlášenku. Tímto tábor vrátíte zpět do stavu Rozpracovaný a do fáze před schválením střediskem.

Znovu otevřít hlášenku lze v minimální roli Tábor: účastník při funkci Vedoucí tábora, popřípadě v roli Oddíl/Středisko: vedoucí/admin.

(3. Změna v čase po schválení střediskem a před táborem)

Pokud potřebujete po schválení tábora střediskem provést v hlášence změny, použijte tlačítko Doplnit údaje (stav tábora se tím změní na Rozpracovaný).

Doplnit údaje ve schválené hlášence lze v minimální roli Tábor: účastník při funkci Vedoucí tábora, popřípadě v roli Oddíl/Středisko: vedoucí/admin.

Po změně údajů hlášenku opět uzavřete tlačítkem Odevzdat hlášenku (stav tábora bude opět Schválený střediskem).

4. Závěrečné odevzdání

Odevzdání skutečnosti PROBĚHLÉHO tábora

Pro odevzdání skutečnosti tábora je nutné, aby byl tábor schválen střediskem a již proběhl - jinak nelze skutečnost vyplnit a skautIS to ani nedovolí.

Skutečnost tábora odevzdejte tlačítkem Odevzdat skutečnost.

Odevzdat skutečnost tábora lze v minimální roli Tábor: účastník při funkci Vedoucí tábora, popřípadě v roli Oddíl/Středisko: vedoucí/admin.

Skutečnost odevzdávejte opravdu až v okamžiku, kdy máte údaje správně vyplněny a zkontrolovány!

Po odevzdání skutečnosti se stav tábora změní na Skutečnost odevzdána.

Odevzdanou skutečnost lze ve výjimečných případech ještě zpětně vrátit pro dodatečné úpravy hlášenky tlačítkem Zrušit odevzdání skutečnosti. Tím tábor vrátíte zpět do stavu Schválený střediskem.

5. Zrušení neproběhlého tábora

a) Tábor ještě nebyl schválen střediskem

Pokud tábor ještě neodsouhlasila středisková rada, lze celý tábor jednoduše smazat na kartě „Základní údaje“.

b) Tábor byl zrušen až po schválení střediskem

Po schválení tábora střediskem již nelze tábor smazat. Pokud tábor ale nakonec neproběhl, je potřeba jej označit jako Zrušený.

V žádném případě neodevzdávejte v této situaci skutečnost jako u proběhlého tábora s tím, že zadáte nulové hodnoty. Takto odevzdaný výsledek tábora je zavádějící a zkresluje celková data o táborech.

Na kartě tábora Základní údaje klikněte na tlačítko Zrušit tábor.

Zrušit konání tábora lze v roli Oddíl/Středisko: vedoucí/admin.

Poté je potřeba doplnit důvod zrušení tábora a příkaz ke zrušení potvrdit tlačítkem Zrušit tábor.

Stav tábora se změní na Zrušený a s hlášenkou již nejde dále pracovat v žádné roli.

Pozor, zrušený tábor nelze zpětně nijak obnovit!

NAVIGACETábory

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se táborové hlášenky.

skautis/akce/tabory/hlasenka-uzavreni-odevzdani.txt · Poslední úprava: 07.08.2023 07:23 autor: Veronika Cupalová - Veve