skautis:akce:tabory:hlasenka-ucastnici

Tábory { Mapa stránek }

Tábory: Účastníci a přihlášky

Stránka Účastníci a přihlášky slouží pro evidenci počtů účastníků tábora. Tu budete zadávat ze dvou důvodů:

a) Vyplnění účastníků a počtů PŘED táborem

(s předpokládaným počtem účastníků, pokud jej chcete zadat):

1. Vyplňte předpokládaný seznam účastníků tábora

2. Vyplňte nebo automaticky vygenerujte předpokládané počty účastníků

b) Odevzdání seznamu účastníků a počtů PO táboře

(se skutečným počtem účastníků po skončení tábora):

1. Vyplňte seznam účastníků tábora dle skutečnosti

2. Vyplňte nebo automaticky vygenerujte skutečné počty účastníků
- povinné údaje!

Jediným povinným údajem, který je tedy potřeba před konečným odevzdáním hlášenky po uskutečnění tábora vyplnit, je skutečný celkový počet osobodnů a děťodnů. Ostatní údaje jsou dobrovolné - a to jak vyplnění předpokládaných souhrnných počtů účastníků před táborem, tak i jejich jmenný seznam.

Každopádně doporučujeme jmenný seznam účastníků vyplnit. Můžete pak díky němu využít automatické doplňování počtů účastníků do souhrnné části a získáte přehledný seznam účastníků do táborové dokumentace. Pokud si navíc zapnete i funkcionalitu táborových e-přihlášek, zjednoduší se vám práce s potvrzováním účasti jednotlivých účastníků a vybíráním papírových přihlášek.

Stránka Účastníci a přihlášky je logicky rozdělena do dvou částí:

1. ↑ Souhrnná statistika & Počty účastníků dle kategorií

Jedná se o souhrnnou statistiku počtu účastníků a jejich rozdělení dle kategorií. Předpokládané i skutečné počty můžete vyplňovat ručně, nebo automaticky - podle toho, jak máte způsob výpočtu nastaven.

a) Předpokládané počty účastníků PŘED táborem:

• ručně
  • automaticky
  • kombinace automaticky/ručně

b) Počty účastníků dle skutečnosti PO táboře:

• ručně
  • automaticky
  • kombinace automaticky/ručně

2. ↓ Seznam účastníků tábora

Jedná se o jmenný seznam účastníků. Před táborem zde evidujete předpokládanou účast konkrétních účastníků, po táboře pak jejich skutečnou účast. Tyto údaje jsou v táborové hlášence dobrovolné - a to jak vyplnění předpokládaných souhrnných počtů účastníků před táborem, tak i jejich jmenný seznam.

Pokud si chcete ulehčit práci s potvrzováním účasti jednotlivých účastníků, zapněte si táborové e-přihlášky. Účastníci tábora nebo jejich zákonní zástupci pak elektronicky sami vyplní přihlášku, kterou můžete doplnit vlastními otázkami, požadavky, předvyplněnými pokyny k platbě apod.

Práce se seznamem účastníků se drobně liší podle toho, zda jsou táborové e-přihlášky zapnuté či nikoliv.

Pokud máte v průběhu práce se seznamem účastníků pocit, že vám zmizely sloupce nebo například ve výpisu chybí konkrétní účastník, zkuste resetovat filtry tabulky v hlavním menu vlevo:

a) Práce se seznamem PŘED táborem:

b) Práce se seznamem PO táboře:

NAVIGACETábory

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se táborové hlášenky.

skautis/akce/tabory/hlasenka-ucastnici.txt · Poslední úprava: 04.08.2023 12:48 autor: Veronika Cupalová - Veve