skautis:akce:tabory:hlasenka-rozpocet

Tábory { Mapa stránek }

Tábory: Rozpočet v táborové hlášence

Záložka: Rozpočet

Na této záložce můžete pracovat s rozpočtem vašeho tábora - předběžným i skutečným.

Vyplňování rozpočtu:

Předběžný rozpočet před táborem
Před táborem se zadává předpokládaný rozpočet výnosů a nákladů do speciální tabulky.

Vyplnění není pro odevzdání hlášenky středisku nutné. Hlášenku lze postoupit pro schválení střediskovou radou i bez vyplněného předpokládaného rozpočtu.

Skutečné náklady po táboře
Po táboře se zadává skutečný rozpočet, opět má vlastní tabulku a objeví se, až když tábor proběhne.

Pro konečné odevzdání hlášenky po táboře není nutné vyplnit skutečný položkový rozpočet. Povinné jsou pouze Skutečné celkové náklady (tedy jejich souhrn dle skutečnosti). Data lze do jednotlivých položek zadat ručně nebo můžete využít skutečná data z h.skauting.cz.

1. Vyplňování předběžného rozpočtu před táborem

Jednotlivé řádky tabulky rozpočtu vyplníte jednoduchým klikem přímo do buňky s částkou. Úpravy tabulky poté aplikujete klikem na tlačítko Uložit změny.

Můžete také přidávat vlastní řádky do tabulky klikem na modré tlačítko +Nový vpravo v záhlaví tabulky. Vlastní řádky se automaticky vloží na konec tabulky. Můžete je poté ještě Upravit anebo Smazat. Nezapomeňte po úpravách Uložit změny v tabulce.

Předběžný rozpočet se propisuje do exportovaného dokumentu hlášenky.

2. Skutečné náklady po táboře

Po proběhlém táboře se na záložce Rozpočet nad tabulkou Předpokládaný rozpočet zobrazí nový blok s názvem Skutečnost nákladů (rozpočtu). Pro odevzdání skutečnosti tábora je povinné zadat pouze Skutečné celkové náklady, ostatní data jsou volitelná.

Nyní tedy máte 3 možnosti, jak Skutečnost vyplnit:

2.1 Ruční zadání povinného souhrnu Skutečné celkové náklady

Klikněte na šedé tlačítko Upravit, zadejte hodnotu celkových nákladů a hospodářského výsledku, a Uložte. Nic víc není potřeba.

2.2 Automatické sčítání nákladů podle jednotlivých položek v tabulce

Pokud chcete mít v táborové evidenci opravdový pořádek, doporučujeme použít volbu počítat náklady automaticky. Tím se vám otevře možnost editovat položkově náklady a výdaje tábora (podobně jako v době zadávání hlášenky tábora a jeho předběžného rozpočtu). Když takto vyplníte skutečné hospodářské údaje, skautIS celkové náklady vypočítá a vy navíc máte skutečnou informaci o tom, kolik co na táboře stálo (dle skupin – typů – výdajů).

Přepněte možnost Počítat náklady automaticky na ANO a volbu Uložte. Následně se objeví druhá tabulka pro zadání skutečných příjmů a výdajů.

Poté pokračujete doplňováním jednotlivých hodnot do buněk tabulky jako u zadávání předběžného rozpočtu, jen zadávejte skutečnosti. Pod Skutečnými náklady stále vidíte již odevzdaný Předpokládaný rozpočet. Po kliknutí na tlačítko Uložit změny u Nákladů nebo Výnosů poté skautIS automaticky vše sečte, odečte a doplní Celkové skutečné náklady.

2.3 Vyúčtování tábora v h.skauting.cz

V případě, že jednotka používá oddílové/střediskové hospodaření na https://h.skauting.cz, může vyúčtování tábora (s doklady, pokladní knihou apod.) zadat přímo tam a údaje se do táborové hlášenky ve skautISu přenesou. Ve skautISu stačí ručně zadat pouze povinné Celkové skutečné náklady (automatické dopočítávání tedy nechat vypnuté) a hlášenku uzavřít pro odevzdání skutečnosti.

NAVIGACETábory

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se táborové hlášenky.

skautis/akce/tabory/hlasenka-rozpocet.txt · Poslední úprava: 07.08.2023 07:34 autor: Veronika Cupalová - Veve