Nápověda

skautis:akce:tabory:hlasenka-rozpocet

Rozpočet na táborové hlášence

Záložka: Rozpočet

• Před táborem se zadává předpokládaný rozpočet výnosů a nákladů - má vlastní tabulku
  • Po táboře se zadává skutečný rozpočet - opět má vlastní tabulku lze zadat až tábor proběhne

Vyplňování rozpočtu

Záložka „Rozpočet“ slouží k tomu, abyste mohli zadat povinný údaj celkové náklady tábora. Toto je jediný povinný údaj z oblasti hospodaření.

Skutečnost rozpočtu

Pokud chcete mít v táborové evidenci opravdový pořádek, doporučujeme použít volbu počítat náklady automaticky. Tím se vám otevře možnost editovat položkově náklady i výdaje tábora (podobně jako v době zadávání hlášenky tábora a jeho předběžného rozpočtu). Když takto vyplníte skutečné hospodářské údaje, skautIS opět celkové náklady vypočítá a vy navíc máte skutečnou informaci o tom, kolik co na táboře stálo (dle skupin – typů – výdajů). V případě, že jednotka používá oddílové/střediskové hospodaření na https://h.skauting.cz, může vyúčtování tábora (s doklady, pokladní knihou apod.) zadat přímo tam a údaje se do táborové hlášenky ve skautISu přenesou. Ve skautISu pak stačí hlášenku uzavřít pro odevzdání. Je možné vložit jen koncový stav což stačí.

Máte-li zapnuté automatické počítání je nutné ho vypnout. Následně je možné dokončit závěrečný rozpočet.

Chytrá tabulka

Odsouhlaste, že chcete náklady počítat automaticky.

Vyplnění skutečného rozpočtu

Pokračujete jako u zadávání předběžného rozpočtu. Jen zadávejte skutečnosti. Pod skutečným rozpočtem vidíte předpokládaný rozpočet.

Táborová hlášenka | Účastníci a jejich počty | Uzavření a odevzdání

skautis/akce/tabory/hlasenka-rozpocet.txt · Poslední úprava: 18.09.2018 06:08 autor: David Tureček - Dave