skautis:akce:snemy

Sněmy

Pouze textový návod (bez obrázků)

Pro detailnější popis s návodnými snímky skautISu následuj odkazy výše.

Pokud potřebuješ vyplnit, kdo byl na sněm zvolen a chceš to všechno udělat sám bez asistence osob v kandidátní komisi, aby to tam bylo uvedeno postupuj následovně:

1. založ sněm,
  2. zadej členy kandidátní komise
  3. jdi do sněmu, klikni na kartu „Volené funkce“ - již zde uvidíš u jednotlivých funkcí odkaz „Kandidovat“
  4. budeš moci zadat kandidátky za jiné osoby - můžeš vyhledat osoby, vyplnit povinná pole kandidátky a podat kandidátku
  5. krok 4) opakuj pro všechny osoby, které chceš uvést jako kandidující (a pak i zvolené do nějaké funkce)
  6. následně je nutné všechny kandidátky schválit
  7. zadej výsledky voleb (uvádí se počet hlasů a zaškrtává se, kdo byl zvolen; v případě shodnosti hlasů musel sněm rozhodnout, jaké je pořadí a v tom případě použij šipky pro určení správného pořadí - v tabulce je sloupec „pořadí“, kde vidíš aktuální nastavené pořadí)
  8. vlož do skautISu zápis ze sněmu (třeba nascanovaný v PDF)
  9. jakmile jsou zadány výsledky voleb a zápis ze sněmu objeví se na záložce základních informací tlačítko „Uzavřít sněm“
  10. pořádně překontroluj, že jsou všechny uvedené údaje ve sněmu (především výsledky voleb a že je uložen správný dokument se zápisem ze sněmu)
  11. pokud jste volili i osoby v nějakých funkcích v jednotce (vedoucího, členy rady, …) můžeš využít tlačítko pro přiřazení funkcí zvoleným osobám na kartě „Volby“
  12. a na závěr sněm pomocí nově zobrazeného tlačítka „Uzavřít sněm“ úplně uzavři. Tímto krokem se sněm uzavře, aby jej již nebylo možné editovat a údaje v něm se tedy považují za definitivní. Tím se automaticky všichni, kdo byli zvoleni na pozici delegáta vyššího sněmu označí jako zvolení delegáti (ostatní budou náhradníky v daném pořadí) a na vyšším sněmu se delegáti objeví a získají nové role v tomto vyšším sněmu.

Delegáti vyššího sněmu tedy nejsou na vyšším sněmu zobrazeni dokud není střediskový sněm uzavřen (neboť před úplným uzavřením sněmu je možné provádět úpravy i ve výsledcích sněmu a mohlo by tak dojít k problémům na vyšším sněmu při vyhodnocování, kdo je a kdo není delegátem)

Každý kdo je zvolen jako delegát vyššího sněmu může z této funkce samozřejmě odstoupit (má-li k tomu vážný důvod). To pak může udělat v roli „účastník příslušného vyššího sněmu“ na kartě přehledu delegátů vyššího sněmu. Pokud odstoupí, tak na jeho místo automaticky skautIS doplní zvoleného náhradníka z Vaší jednotky (pokud jste nějakého náhradníka zvolili a zadali do výsledků sněmu).

Sněmy | Svolání sněmu

skautis/akce/snemy.1565615918.txt.gz · Poslední úprava: 12.08.2019 13:18 autor: Jiřina Manková - Špunt