skautis:akce:snemy

Sněmy

Založení sněmu

Založit sněm je nutné v roli: Vedoucí/administrátor daného střediska – není tedy možné sněm založit v roli vedoucí/administrátor nadřízené jednotky. Pokud je toto nezbytně nutné, přidělte si napřed roli vedoucí/administrátor dané jednotky. Založení se provádí na záložce Akce kliknutím na tlačítko Svolat sněm na stránce ve skautISu

Při zakládání sněmu je třeba vyplnit informace o sněmu – datum a čas zahájení a ukončení (pozor, je třeba vyplnit všechny údaje) a místo konání – tyto údaje je později možné změnit. Místo konání je možné vybrat z mapy. Tlačítkem Zobrazit mapu se automaticky vyhledá zadané místo konání, tlačítkem Uložit polohu se souřadnice z mapy uloží do formuláře sněmu.

Zároveň si vybíráte, zda jde o sněm řádný, nebo mimořádný. U mimořádného sněmu je pak ještě třeba zaškrtnout, které funkce na něm budou voleny. U řádného sněmu jsou automaticky vybrány všechny funkce (řádný sněm má pravomoc úplné volby).

Po stisknutí tlačítka Uložit se zobrazí upozornění, že sněm již proběhl. To je třeba potvrdit (OK). Pak se zobrazí stránka se základními údaji o sněmu.

skautis/akce/snemy.1564495992.txt.gz · Poslední úprava: 30.07.2019 14:13 autor: David Tureček - Dave