skautis:akce:snemy:volene_funkce

Volené funkce

Pro zadávání a schvalování kandidátů nově není nutné se přihlašovat do kandidátní komise a přepínat na roli Účastník sněmu. V přehledu daného sněmu (Akce - Přehled sněmu - daný sněm) vyberte záložku Volené funkce. Vzhledem k praktičnosti doporučujeme vkládat pouze zvolené kandidáty, případně ty, kteří získali alespoň jeden hlas (a jsou tedy náhradníky - má smysl u delegátů ostatních sněmů).

Kliknutím na odkaz kandidovat se dostanete na formulář kandidatury na danou funkci. Ten je třeba vyplnit – oranžově vyznačená pole jsou povinná. Zadáním příjmení do pole Kandidát: a kliknutím na dalekohled máte možnost podat kandidátku za jinou osobu.

Kandidatura ve třech

1. dva lidé kandidují spolu standardně jako dvojice a do kandidátky do textu uvedou, že kandidují ještě s třetí osobou
  2. třetí osoba kandiduje na zástupce (bez párování s někým dalším) a do textu kandidátky opět napíše, že ve trojici s těmi zbylými dvěma
  3. na sněmu je hlasovací lístek, kde jsou všechny tři osoby najednou jako „jedna kandidující trojice“
  4. pokud jsou zvoleni, tak ke všem třem lidem (přestože jsou na „nespojených kandidátkách“) zadáte stejný počet hlasů a že dvojice byla zvolena
  5. třetí osobu pak jednoduše zadáte do funkce zástupce vedoucího (skautIS hlídá, že zástupci můžou být 1 nebo 2)
  6. na zkráceném zápisu pro rejstřík zkontrolujete, že je připsaný i druhý zástupce, souhlas pro druhého zástupce vygeneruje skautIS dle běžné zvyklosti

Kandidátní list

Je možné zvolit, které údaje se mají zveřejnit - kontaktní, kvalifikace, a údaje o funkcích. V kontaktních informacích jsou předem zvolené Hlavní telefon a Hlavní e-mail, ostatní údaje lze zaškrtnutím patřičného pole přidat. U kvalifikací a funkcí jsou předem zvolené všechny záznamy, odškrtnutím patřičného pole je možné je nezveřejnit.

Na konci je třeba zaškrtnout dvě (případně tři) pole prohlášení – o pravdivosti údajů, o občanské bezúhonnosti a případně o nespolupráci s StB. Tato prohlášení pak bude potřeba podepsat na písemné zprávě kandidátní komise.

Kliknutím na tlačítko Uložit se kandidatura uloží.

Kandidatura se hned nezobrazí na záložce Kandidáti, protože je třeba ji ještě schválit, i když se jedná o již proběhlý sněm.

Sněmy | Základní údaje | Delegáti

skautis/akce/snemy/volene_funkce.txt · Poslední úprava: 14.10.2019 08:00 autor: David Tureček - Dave