skautis:adresar

Skautský adresář

• Skautský adresář je novou funkcí skautISu, která umožňuje všem členům Junáka vyhledávat kontakty a další informace o jiných členech Junáka.
  • Výhodou Skautského adresáře je skutečnost, že v něm můžete vyhledávat osoby bez ohledu na oprávnění uplatňovaná ve skautISu ⇒ můžete tedy hledat osoby i z jiných jednotek, než je ta vaše. Tento adresář je dostupný pouze členům Junáka (nestačí být přihlášen do skautISu, ale skutečně musíte mít aktivní členství v Junáku). Nemusíte se tedy bát, že by mohl o vás a dalších členech Junáka hledat údaje někdo jiný než člen Junáka.

Přístup ke Skautskému adresáři má tedy každý aktivní člen Junáka a to v menu skautISu skautský adresář

Upozornění: Do Skautského adresáře může údaje zveřejnit pouze člen Junáka starší 15 let. Mladší členové tam své údaje zveřejnit nemohou, neboť nemohou rozumně zvážit, zda skutečně chtějí své osobní údaje zpřístupnit jiným členům organizace. Navíc hlavní využití Skautského adresáře je pro rovery a činnovníky, kteří ho využijí především pro svou činnost v Junáku.

• Skautský adresář je dostupný jen členům Junáka
  • Je možné vyhledat jen osoby, které o sobě samy něco do adresáře zveřejnili (vždy pak najdete jeho jméno, fotografii a údaje, které osoba zveřejnila)
  • Můžete najít osobu z jakéhokoliv místa republiky, přestože standardně na zobrazení údajů v jiných místech skautISu nemáte oprávnění
  • Počet hledání v adresáři je omezen počtem hledání (započítávají se vždy zobrazené výsledky hledání a to do dvou limitů - týdenní a roční)
  • V případě, že se blížíte k dosažení hledacího limitu, skautIS vás na tuto skutečnost upozorní zprávou (zaslanou i e-mailem)
  • Pokud dosáhnete celkového limitu, můžete zkusit požádat technickou podporu Junáka o vynulování limitu (podpora(zavináč)junak.cz)
  • Aktuální nastavení limitu je počáteční a pokud se časem ukáže jiná potřeba, může dojít ke změně celkových limitů
  • Údaje do Skautského adresáře může vždy jen sama osoba! (pouze v ojedinělých případech může zveřejnit údaje Ústředí Junáka - KÚJ či technická podpora)
  • V adresáři lze dohledat pouze osoby starší 15 let (mladší osoby nemohou své údaje samy zveřejnit)
  • Údaje získané ze Skautského adresáře nesmí být zneužity k zasílání reklamy, spamu ani jiným nevhodným účelům (viz upozornění v adresáři)

Aby bylo využití Skautského adresáře opravdu užitečné a výhodné, je potřeba, aby v něm zveřejnilo nějaké své údaje co nejvíce osob. Proto neváhejte a své údaje do adresáře ostatním skautům zveřejněte!

Ověření čísla v STS

• SkautIS nabízí možnost, ověřit si, které číslo je v STS a komu můžete tedy volat zdarma.
skautis/adresar.1529320190.txt.gz · Poslední úprava: 18.06.2018 11:09 autor: David Tureček - Dave