skautis:adresar:vlastni-udaje

Vlastní údaje v adresáři

Aby vás mohl jiný skaut vyhledat ve Skautském adresáři vyhledat, je nejprve nutné, abyst do adresáře zveřejnili alespoň jeden svůj údaje. To můžete snadno udělat v editaci svých vlastních údajů - menu: Moje > Moje osoba

Upozornění: Osoby mladší 15 let nemají možnost své údaje do Skautského adresáře zveřejnit, protože ten je určen především pro rovery a další aktivní členy pracující u jednotek.

Chcete-li zveřejnit nějaké své údaje do Skautského adresáře, prostě klikněte na tlačítko „Upravit zveřejněné údaje pro skautský adresář“ u své osoby.

Zde jednoduše zaškrtnete údaje, které chcete zveřejnit a volbu potvrdíte kliknutím na tlačítko „Uložit“. Pokud nějaký údaj již zveřejňovat nechcete, prostě zrušíte zaškrtnutí a je to hotovo.

Ihned po uložení se u jednotlivých zveřejněných údajů objeví ikonka „globus“. Díky tomu máte stále přehled o tom, které údaje jsou zveřejněny ostatním skautům a které ne. Navíc se pod vaším jménem objeví informace, že osoba má zveřejněna nějaké údaje ve Skautském adresáři a stále je vám k dipozici odkaz na stránku s přehledným zobrazením údajů, které jste o sobě do adresáře zveřejnili.

Náhled údajů, které o sobě zveřejňujete ve Skautském adresáři

Protože víme, že je důležité mít své údaje stále přehledně pod kontrolou, najdete u své osoby kartu „Náhled údajů v adresáři“. Na této záložce uvidíte vždy aktuálně a přehledně všechny údaje, které o sobě zpřístupňujete ostatním členům organizace.

Kromě toho zde najdete informace a upozornění, co zveřejnění údajů znamená a kdo se k nim dostane. Máte tedy neustále jasnou představu, jaké údaje a za jakých podmínek o vás lze vyhledat.

skautis/adresar/vlastni-udaje.1529927814.txt.gz · Poslední úprava: 25.06.2018 11:56 autor: David Tureček - Dave