programatori:prihlasovaci-stranka

Po úspěšném povolení vaší připravované internetové aplikace / webu v Testovacím skautISu jsme vám zaslali jedinečný kód této aplikace (Remote Application ID), a ten využijete pro zobrazení přihlašovací stránky skautISu a při volání některých anonymních funkcí webových služeb.

Odkaz na přihlašovací stránku skautISu

Možnost přihlášení pomocí skautISu uděláte jednoduše tak, že do svého webu umístíte odkaz pro přihlášení vedoucí na univerzální LoginPage skautISu, která zajistí bezpečné přihlášení uživatele.

URL adresa LoginPage skautISu:

Hodnotu {ApplicationID} nahraďte přiděleným Remote Application ID. To způsobí zajištění přihlášení uživatele pro vaši aplikaci (zaslání tokenu přihlášeného uživatele na registrovanou URL adresu ve vaší aplikaci/webu).

Pro testovací skautIS:

<a href="https://test-is.skaut.cz/Login/?appid=010148CB-43FA-479D-A231-02BA97C4E017">přihlášení přes skautIS</a>

Pro ostrý skautIS:

(až po povolení aplikace pod jiným AppID ve skutečném skautISu)

<a href="https://is.skaut.cz/Login/?appid=010148CB-43FA-479D-A231-02BA97C4E017">přihlášení přes skautIS</a>

Pokud chcete uživatelům umožnit na svém webu přihlášení z libovolné stránky a po provedení přihlášení opět zobrazení této stránky, stačí do URL adresy odkazu na LoginPage skautISu doplnit volitelný URL parametr '…&ReturnUrl={navratova_adresa}', kde hodnota {navratova_adresa} je libovolná adresa, na kterou se má uživatel po přihlášení vrátit.

Po úspěšném příhlášení však skautIS pošle TOKEN úspěšně přihlášeného uživatele na základní registrovanou URL adresu pro váš web/aplikaci, ale doplní ji o úplně stejný URL parametr 'áa', který si pak sami musíte zpracovat. Systém je díky tomu zcela bezpečný a nehrozí, že by došlo k podvržení nějaké návratové adresy a přesměrování uživatele jinam. Vše záleží na funkcích vašeho webu/aplikace, kde si můžete (musíte) provést ověření návratové adresy a případné přesměrování na danou stránku. Ale to vždy až poté, co zpracujete přihlášeného uživatele skautISu ve vaší aplikaci na základní stránce zpracovávající TOKEN.

Upozornění:

Do vaší webové stránky není možné vložit žádný „iframe“ či jiný vložený prvek, který by vytvářel přímo formulář pro přihlášení. Vždy je nutné uživatele přesměrovat na základní přihlašovací stránku skautISu, která se vždy nachází na adrese skautISu! Jde o bezpečnost uživatelů a jejich hesel, která se nikdy nemohou dostat k externím aplikacím (hesla ověřuje vždy a pouze skautIS samotný).

Pokud zadáte špatný kód aplikace (AppID), nebo se pokusíte použít kód aplikace ve funkcích na jiné URL adrese webu než jakou máte registrovanou, nebude to umožněno a skautIS takové volání zablokuje.

programatori/prihlasovaci-stranka.txt · Poslední úprava: 04.06.2018 12:11 autor: Ondřej Peřina - Jerry