eprihlaskytestovani

E-přihlášky osob do Junáka - českého skauta prostřednictvím skautISu

Popis e-přihlášek, připomínky, vylepšení, hlášení chyb - první fáze testování pro oslovené jednotky

Dne 26. 11. 2019 jsme do ostrého provozu nasadili první verzi e-přihlášek do našich jednotek (především oddílů). Nyní již tedy není nutné od nováčků vybírat papírové přihlášky, ale celou agendu vést pouze elektronicky prostřednictvím skautISu. Prostřednictvím e-přihlášky tak získáte od nováčka kompletní údaje o něm, i jeho rodičích.

Jaký je správný postup při zpracování e-přihlášky:

- vedoucí jednotky si od rodičů nováčka (zákonných zástupců) vezme základní údaje: celé jméno dítěte, celé jméno rodiče, e-mail rodiče, jehož prostřednictvím může rodič komunikovat - na stránce “Členové jednotky” ve skautISu, do které má být dítě přihlášeno se nachází tlačítko “E-přihlášky” na stránce E-přihlášky je nutné zadat údaje o dítěti a jeho rodiči a tím rodiči odeslat odkaz na elektronickou přihlášku - rodič dostává na zadanou e-mailovou adresu zprávu s jedinečným odkazem, jehož pomocí se dostane na stránku e-přihlášky (bez nutnosti přihlášení, stránka je anonymní) - rodič vyplní všechny potřebné údaje, potvrdí nutné souhlasy a celou přihlášku potvrdí a odešle - vedoucí jednotky dostává zprávu o vyplněné e-přihlášce, kterou je nutné přijmout, nebo odmítnout. - Přijetím e-přihlášky se osoba stává řádným členem jednotky. Nepřijetím přihlášky dojde k odstranění všech - zadaných údajů a členství osoby nevzniká. O všech krocích - přijetí i nepřijetí - jsou obě strany informovány zprávami.

Další poznámky:

e-přihlášku lze zaslat rovněž dospělému členovi, pak se nezadávají údaje o rodičích o všech krocích jsou všechny strany vyrozuměny prostřednictvím e-mailu a upozornění zobrazovaných ve skautISu Pro testování na fiktivních datech je možné celý modul e-přihlášek testovat v testovacím skautisu na https://test-is.skaut.cz

V této první fázi testujeme e-přihlášky zejména na přihláškách, které má již oddíl od rodičů nashromážděné, nebo na rodičích, které již mají nějaké dítě v jednotce. Rádi bychom tak předešli případnému zklamání rodičů v případě potíží, nebo díky nepřívětivému uživatelskému prostředí.

Upozorňujeme, že celý modul e-přihlášek již běží v ostré verzi skautISu a všechny údaje se ukládají, nejedná se o fiktivní provoz. Testování tak neslouží pro zadávání nesmyslných údajů.

Pro zaznamenání vašich připomínek, hlášení chyb a vylepšení, prosím, využijte sdílený dokument. Záměrně ho nechávám otevřený pro možnost dalších reakcí a komentářů.

Děkuji za spolupráci a přeji úspěšné testování! Mýval

Dokument pro zaznamenávání zpětné vazby: https://docs.google.com/document/d/1RZeJQAFtCT9c9rPv9TGTNVOd5DEmst5AOeOB_UBUiBs/edit

Možnost přihlásit se do testování: https://forms.gle/6Buq3Jg3QkRuy8Pu6

eprihlaskytestovani.1574952643.txt.gz · Poslední úprava: 28.11.2019 14:50 autor: Jan Mesl - Mýval