dobryweb:cs-skaut-google-drive-gallery

Google Disk galerie

Návod pro verzi: 2.0.2

Plugin pro tvorbu galerií WordPressu ze složek na Google Disku. Plugin umí pracovat s podsložkami, používat týmové disky a zpřístupňuje vše pomocí jednoduchého grafického rozhraní. Můžete ho stáhnout na https://cs.wordpress.org/plugins/skaut-google-drive-gallery.

1. Stažení pluginu

• Plugin je dostupný přímo v administraci každého WordPressu, stačí jít do záložky „Pluginy → Instalace pluginů“ a zadat „Google Drive gallery

• Alternativně si plugin můžete stáhnout ze stránek WordPress.org a pak na stránce „Pluginy → Instalace pluginů“ nahrát „zip“ soubor přes tlačítko „Nahrát plugin“.

2. Získání přístupu a API

Proces získání Google aplikace je popsán na samostatné stránce.

3. Nastavení pluginu

Po získání a nastavení Google aplikace (viz 2. krok) je potřeba nastavit kořenovou složku pluginu. Google Disk galerie na webu nikdy nezobrazí nic mimo tuto složku. Tedy naopak vše, co budete kdy chtít na webu zobrazit, musí být v této složce nebo nějakých jejích podsložkách.

Nastavení kořenové složky najdedte na svém webu na stránce „Google Disk galerie → Základní nastavení“ (za adresu svého webu dejte /wp-admin/admin.php?page=sgdg_basic). Pohybem ve stromu složek vyberte vaši kořenovou složku (může být i na Týmovém disku) a uložte nastvení ve chvíli, kdy ji máte otevřenou. Po uložení by se vám měl znovu zobrazit obsah vaší kořenové složky.

4. Jak přidám na web galerii?

Pro přidání galerie na web vytvořte novou stránku tak, jako by to byla jakákoliv jiná stránka. V editoru pak klikněte na tlačítko „Google Disk galerie“. Vyberte složku, ze které chcete galerii vytvořit, a potvrďte tlačítkem „Vložit“. Uložte stránku a galerie by se měla zobrazit na webu.

TODO: Obrázek: tlačítko přidání galerie v TinyMCE

5. Pokročilé nastavení

Pokročilé nastavení je popsáno na samostatné stránce.

dobryweb/cs-skaut-google-drive-gallery.1530468432.txt.gz · Poslední úprava: 01.07.2018 18:07 autor: Michal Janata - Kalich