Nápověda

skautské on-line projekty

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


dalsi-projekty

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

dalsi-projekty [03.09.2017 17:21]
jerrysohn Seznam základních zadání
dalsi-projekty [02.05.2018 14:53]
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Další projekty - zapoj se do tvorby ====== 
- 
-Pokud tě oblast ICT zajímá a máš chuť posílit náš tým, nebo hledáš zajímavé téma pro svou školní či absolventskou práci, mrkni níže do seznamu, co nabízíme za možná témata k realizaci. A jestli tě hned něco nezaujalo, ale máš vlastní nápad, neboj se nám ozvat s vlastním nápadem a třeba s tím něco společně vymyslíme. 
- 
-===== Běžící projekty na skautském Githubu ===== 
- 
-Inspiraci i přehled existujících projektů, včetně zdrojových kódů a možnosti zapojit se do realizačních týmů, najdeš [[https://​www.github.com/​skaut|na skautském Githubu]]. 
- 
- 
-===== Nová témata k případné realizaci ===== 
- 
-Jestliže hledáš téma pro svou ročníkovou,​ semestrální či snad bakalářskou či diplomovou práci, možná najdeš zajímavé téma právě zde. Pokud se rozhodneš do nějakého z témat vrhnout, kontaktuj nás na [[mailto:​registrace@skaut.cz|registrace@skaut.cz]],​ abychom se mohli domluvit na podrobnostech. Když se ti projekt povede úspěšně realizovat, zajistíš si nehynoucí slávu a hlavně jistotu stovek či tisíců spokojených skautských uživatelů ;-) 
- 
- 
-==== 1) Skautský rezervační systém - systém pro vzdělávací či republikové akce ==== 
- 
-Webový systém, který slouží jak k prezentaci akce, tak k registraci účastníků a hlavně volbě jejich individuálních harmonogramů programů na dané akci. V této chvíli je již systém funkční a používaný (využívá ho například Helpdesk, Poradní skála, Mikulášský seminář, Elixír apod.), ale chceme systém dále rozšiřovat o nové moduly a funkce (např. rozšíření napojení na skautIS, nové funkce v prezentační části, chytřejší mailing, možnost registrace nejen jednotlivců,​ ale i skupin v rámci kontingentu apod.) 
- 
-Použitá technologie:​ PHP, Nette, MySQL, Bootstrap, HTML/​JavaScript,​ komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby) 
- 
-Zdrojové kódy a další zadání: https://​github.com/​skaut/​srs 
- 
- 
-==== 2) Skautské závody ==== 
- 
-Web pro skautské závody (Svojsíkův závod a Závod vlčat a světlušek),​ který slouží pro správu jednotlivých kol od základních,​ přes krajská až po republikové kolo. V této chvíli je již systém funkční a používaný (poprvé pro SZ2017 a nyní se chystá ZvAS2018), ale rádi bychom posílili realizační tým a do systému přidávali další funkce, které pořadatelům i závodícím přinesou nové možnosti (např. rozšířený a chytřejší mailing, rozšíření napojení na skautIS, další možnosti pro správce jednotlivých kol apod.) 
- 
-Použitá technologie:​ PHP, Nette, MySQL, Bootstrap, HTML/​JavaScript,​ komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby) 
- 
-Zdrojové kódy a další zadání: https://​github.com/​skaut/​zavody 
- 
- 
-==== 3) Nová on-line technická podpora (web) ==== 
- 
-Rádi bychom nahradili dnes používaný (a již dost zastaralý a složitý) webový systém pro technickou podporu, který běží na https://​is.skaut.cz/​podpora. Cílem projektu by bylo vytvořit z pohledu uživatelů velmi jednoduchý a pohodlný systém pro zadávání požadavků a hlášení chyb; z pohledu správců by měl systém umět základní třízení požadavků,​ přepínání stavu ticketů, odpovídání na dotazy pomocí komentářů. 
- 
-Základní požadavky by byly přibližně:​ 
-  * přihlašování přes skautIS 
-  * snadné založení nového požadavku (název, text, volitelně přiložení souboru) 
-  * možnost vyhledávání,​ komentování a hlasování uživateli u požadavků 
-  * odpovídání na požadavky + přepínání stavu správci (např. nový, řeší se, doplnit, uzavřeno, zrušeno) 
-  * přiřazení požadavku nějakému ze správců k řešení 
-  * mailové notifikace o nových požadavcích a změnách v nich 
-  
-Nadstavbové funkce: 
-  * automatické zakládání nových požadavků na základě e-mailu poslaného na konkrétní mailovou adresu 
- 
-Použitá technologie:​ PHP, MySQL, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby) 
- 
- 
-==== 4) Nová on-line technická podpora (mobilní aplikace) ==== 
- 
-V návaznosti na novou on-line technickou podporu by bylo skvělé vytvořit i mobilní aplikace, které by uživatelé mohli používat k zadávání a prohledávání požadavků. Měla by vzniknout aplikace pro Android, iOS a případně i Windows 10 (UWP - desktop i mobil). 
- 
-Použitá technologie:​ Android, iOS, případně Windows 10 UWP 
- 
- 
-==== 5) Nový skautDISK - šifrované úložiště ==== 
- 
-Chtěli bychom nahradit již zastaralou (a dnes již méně používanou) službu pro bezpečné předávání malých i velkých souborů, která je na skautdisk.cz. Nově bychom chtěli, aby systém zajišťoval kompletně šifrovaný přenos i ukládání dat. Jako diskové úložiště by pak bylo vhodné používat skautský Google disk, na který by aplikace byla napojena. Aplikace by se dala používat s přihlášením přes skautIS (pro nahrávání souborů) a pro stahování souborů jedinečné odkazy zasílané mailem, případně přehledovou stránku uživatele po jeho přihlášení na web přes skautIS. 
- 
-Použitá technologie:​ PHP, MySQL, komunikace se skautISem (WSDL/XML webové služby), komunikace s Google disk API, šifrování souborů 
- 
- 
-==== 6) Pluginy pro Wordpress ==== 
- 
-Skautské oddílové weby a weby akcí velmi využívají Wordpress, pro který již nabízíme několik pluginů (např. přihlašování přes skautIS). Kromě toho bychom ale rádi rozšířili nabídku i o další pluginy. 
- 
-Přehled zadání různých pluginů: https://​jobs.skaut.cz/​Ad/​Ad.aspx?​ID_Subcategory=63&​ID_Category=38 
- 
  
dalsi-projekty.txt · Poslední úprava: 02.05.2018 14:53 (upraveno mimo DokuWiki)