====== Účet a role ve skautISu ====== Potřebujete-li zkontrolovat jaké máte role, ověřit účet nebo někomu přidáváte novou roli. To vše můžete upravit zde. ===== Uživatelský účet ===== * Vygenerování nového bezpečnostního kódu (pokud potřebujete nový bezpečnostní kód) * Změna hesla k účtu (v prípadě, že jste se rozhodli, změnit heslo k vašemu účtu důkladně si ho zapamatujte) * Nastavení zpráv (Vadí vám, že vám chodí příliš mnoho zpráv, nastavte si co chcete aby vám chodilo) * Nastavení používaných rolí (často si chceme nějaké role skrýt, nebo v nich již nepracovat, správu rolí naleznete zde) ===== Ověření účtu ===== Ověřené účty slouží k nevyvratitelnému potvrzení identity uživatelů, kteří ve skautISu provádějí kroky s významnými právními dopady (např. vyúčtování dotací). Typicky je potřebují statutární orgány (vedoucí střediska, předseda rady OJ). Pro běžné uživatele není ověření účtu potřeba. {{:skautis:osoba:1_uzivatelsky_ucet.png|}} ==== Označení neověřeného účtu ==== {{:skautis:osoba:2_neovereny_ucet.png|}} ==== Označení ověřeného účtu ==== Je možnost si ověřený souhlas kdykoliv stáhnou. {{:skautis:osoba:3_overeny_ucet.png|}} ===== Role uživatele ===== {{ :skautis:osoba:4_prirazene_role.png?400|Role uživatele}} Sekce **Role uživatele** zobrazuje vaše přiřazené role, na které máte ze své funkce nebo činnosti v jednotce právo. Seznam dostupných rolí ve skautISu naleznete v článku **[[skautis:informacni-system:uzivatel:role:seznam-roli#rucne-pridelene-role|Seznam základních rolí ve skautISu]]**. **1. Přidání nové role** **[[..informacni-system:uzivatel:role-a-prava|Roli]]** může přidat buď osoba s vyšším oprávněním, nebo přímo daná osoba sama sobě, pokud již roli, která to umožňuje, má přidělenu. * Vyberte způsob vyhledávání jednotky - podle evidenčního čísla, názvu nebo místa působení a zadejte text pro vyhledávání. * Klikněte na ikonu dalekohledu a počkejte, až se zobrazí seznam jednotek. Příslušnou jednotku vyberte. * V poli **Role** vyberte potřebnou roli. * Stiskněte tlačítko **Přidat**. **2. Úprava přidělené role** * U příslušné role v tabulce stiskněte tlačítko **Upravit**. * Upravte potřebné údaje - jednotku nebo roli. Při vyhledávání jednotky postupujte stejně jako v bodě 1 (Přidání nové role). * Stiskněte tlačítko **Uložit**. **3. Odebrání role** Pokud odebíráte nějaké vlastní role, nezapomeňte, že pokud si odeberete vyšší roli, již se vám ji nepodaří navrátit a musíte požádat pro její obnovení někoho z nadřízené jednotky. * U příslušné role v tabulce stiskněte tlačítko **Smazat**.