====== Osoba: Členská karta ====== ===== Objednání členské karty ===== Členská karta je vydávána zdarma pro všechny registrované členy ve skautISu. Karty jsou však vyráběny hromadně a předávány členům pouze prostřednictvím střediska v termínech přibližně “po registraci”, “před tábory” a “na podzim”. Hotové členské karty lze vyzvednout v TDC, popřípadě po domluvě nechat zaslat na adresu. **Jak na to?** \\ * Nahrajte fotografii podle postupu v článku [[skautis:osoba:zakladni-udaje#forografie-osoby|Osoba: Základní údaje]]. * Pokud chcete studentskou variantu, vyplňte město, školu a nahrajte [[skautis:osoba:clenska-karta#potvrzeni-o-studiu|potvrzení o studiu]] (respektive jeho ofocenou verzi – podporované formáty souborů jsou: pdf, jpg, png). * Uložte a stiskněte "Objednat kartu". * Pak už jen počkejte, až vám pověřená osoba ve středisku objednávku karty schválí. ===== Potvrzení o studiu ===== Stejně tak je možné si dopředu připravit i naskenovaná potvrzení o studiu. Tady je technické omezení jen formátem souboru – půjde použít pdf, png a jpg. Formulář k nahrání potvrzení o studiu se nabídne tehdy, pokud je věk osoby mezi 5–30 lety (k 1. dubnu). Studentská varianta karty se však vydává pouze studentům středních a vysokých škol, a proto má smysl nahrávat potvrzení o studiu jen u lidí ve věku cca 15–30 let. ===== Automatické přiřazení typu karty ===== Podle věku a toho, zda je nahrané potvrzení o studiu, se sama určí příslušná varianta karty, není potřeba nic vybírat a nastavovat. Jak skautIS přiřazuje typy karet? Vybírá ze tří variant podle následujících pravidel: * **EYCA klasik** – je typ karty pro všechny mezi 5 a 30 lety. Bez dalších podmínek. * **EYCA Student** – je pro všechny studenty středních a vysokých škol (proto se nahrává potvrzení o studiu), kteří nejsou starší 30 let. * **Základní členská karta** – je pro všechny ostatní, nemá žádné podmínky a omezení. \\ Více informací o členských kartách najdete v článku [[skautis:jednotka:clenske-karty|Členské karty]].