====== skautIS (verze 14.7.5) ====== do provozu nasazeno: 20.9.2023 16:40\\ **číslo verze: 14.7.5** === Význam ikon v change logu: === // Nově přidaná funkce Vylepšení či změna funkčnosti Oprava chyby Upozornění (funkce zatím není veřejně dostupná) Testování (funkce může být změněna či v budoucnu odebrána) Informace o termínu (dodatečného nasazení této funkce) // ===== Vylepšení a změny ===== (TR69260) **Sněmy** - Zprávy posílané delegátům e-mailem ze skautISu v případě přidání přílohy nově ukládají soubory do nového standardního úložiště a k posílání zpráv dochází novým způsobem. (TR69261) **Jednotka** - V případě, že je k jednotce nahráno logo, uloží se nově ve zmenšené velikosti (dle nastavení skautISu) do nového standardního úložiště a pokud již logo není potřeba (po delší době, např. zániku jednotky) z lokálního úložiště se odstraní a je dostupné "na vyžádání" standardním automatickým systémem správy úložiště. (TR72252) **Majetek** - Přidáno oprávnění na zneaktivnění skladu pro roli vedoucí/admin a skladník jednotky. (TR72090, TR72910) **Funkce** - Gramaticky upraven text na stránce pro nahrání souhlasu. (TR72650) **Táborové e-přihlášky** - Tabulka s otázkami byla přesunuta do samostatné stránky, aby nedocházelo k problémům s kódováním. Tato stránka je dostupná ze stránky "Nastavení e-přihlášky". (TR72245) **Tábory** - Při odesílání zprávy o táborech VOJ se v potvrzovacím okně zobrazí správný počet táborů dané jednotky. (TR72250) **2FA** - Upravena gramatika na stránce "Nastavení dvoufázového přihlašování". (TR72251) **Design** - Byly přidány tooltipy k odkazům v infoboxech napříč celým systémem. ===== Opravy ===== (TR72244) **Google skupiny** - Opravena chyba, která nastávala při mazání skupiny s automatickým pravidlem. (TR72253) **Majetek** - Opravena chyba bránící postupnému přidávání položek do inventarizace. (TR72085) **Role** - Pokud se uživatel přihlásil do systému ve skryté roli, nezobrazil se mu seznam rolí v menu skautISu. Nyní v tomto případě dojde k přepnutí role na první viditelnou a seznam rolí je tím pádem již k dispozici. (TR72009) **Nemovitosti** - Správce nemovitosti již může upravovat rezervace. (TR72940) **Tábory** - Opraveno vyhledávání osob do vedení tábora. ===== Systémové úpravy ===== (TR69260) **Úložiště** - Přílohy všech e-mailových zpráv posílaných ze skautISu delegátům sněmů byly přesunuty do nového standardního cloudového úložiště. (TR69261) **Úložiště** - Loga jednotek byla zmigrována do nového standardního cloudového úložiště. (TR72911) **Webové služby** - Do funkce ParticipantCampDetail byl přidán příznak IsAccepted. (TR73486) (20.10.2023) **UI** - Napříč celým skautISem a všemi jeho částmi bylo změněno písmo na opensource font rodiny "Open Sans".